BAKIM TEKNOLOJİLERİ YEREL SEMPOZYUMU / 29-30 Kasım 2019

×

Hata mesajı

 • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kocaeli Şubesi

AMAÇ - KAPSAM

Bakım; bir sistemdeki makina ve ekipmanın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için yapılan  faaliyetlerin bütünüdür.

Bakım mühendisliği, sanayi devrimleri ile sürekli bir gelişme içindedir. Buhar ile çalışan makinalar, elektrik motorları, mikroişlemciler ve internet altyapısı ile sürekli bilgi akışı içinde çalışan insansız fabrikalar; bakım mühendisliğini neredeyse tüm mühendislik dallarının ortak alanı haline getirmiştir.

Kaliteden taviz vermeden hızlı ve verimli bir çalışma kültürünü geliştirmek gereklidir. Hem hızlı hem doğru karar vermek bilgi birikimine, teknolojiye, eğitim düzeyine, ekip olmaya, ekibin bağlılığına ve daha önce yapılmış bakımların detaylı kayıtlarının tutulmasına bağlıdır. Günümüzde bakım amacıyla alınan kararlara; çalışanların katılımın sağlamak, birlikte bakım yapmak ve onları dinlemek kaçınılmaz hale gelmiştir.

Makina Mühendisleri Odası tarafından düzenlenecek olan Bakım Teknolojileri Yerel Sempozyumunda  bakım ve bakımın önemi, bakım konusunda gelinen nokta ve yeniliklerin  ele alınması ve bakım mühendisliği konuları çeşitli bildiriler ve sunumlarla ele alınacaktır. Bu sebeple, Bakım Teknolojileri Yerel Sempozyumu’nun bu alanda çalışan herkesin buluştuğu ve bakım alanında gelinen yeniliklerin tartışıldığı bir sempozyum olması hedeflenmiştir.

 

BİLDİRİ KONULARI

 • İşletme Güvenirliği
 • Döner Ekipmanlarda Bakım
 • Statik Ekipmanlarda Bakım
 • Kobilerde Bakım
 • Diğer Bakımlar

 

SEMPOZYUM TAKVİMİ

Bildiriler İçin Son Kabul Tarihi                    : 11 Kasım 2019

Kabul Edilen Bildirilerin İlan Tarihi            : 18 Kasım 2019

Sempozyum Programı İlan Tarihi               : 20 Kasım 2019

 

BİLDİRİ SUNMA KOŞULLARI

 Bildiriler, baskı için yeniden düzenlemeye gerek duyulmayacak biçimde hazırlanmalıdır. Bildiriler A4 boyutundaki kağıda, sol, sağ, alt ve üst marjlar sırayla 3, 2, 3 ve 3 cm. olacak şekilde tek sütun olarak yazılmalıdır.

·    Bildiri dili Türkçe ‘dir.

·    Bildiriler daha önce sunulmamış ve bir yayın organında yayınlanmamış özgün çalışmalar olmalıdır.

·    Bir kişi birden fazla bildiri sunabilir.

.    Bildiride varsa şekil, grafik ve diğer çizimler net olmalı, olanaklı ise negatif göndermelidir. Bildiri metinleri üç nüsha olmalı, orijinal fotoğraf ve çizimler birinci nüshada olmalıdır.  Ek olarak       bildiriler Elektronik ortamda Microsoft Word yazılımları ile, Times New Roman yazı karakteri  ve 12 punto ile yazılmış olarak gönderilmelidir.

.    Bildirilerin 11 Kasım 2019 tarihine kadar sakarya [at] mmo.org.tr adresine gönderilmelidir.

 

İLETİŞİM

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Kocaeli Şubesi

Sakarya İl Temsilciliği

e-posta : sakarya [at] mmo.org.tr

Telefon : 0 264 2796393  

Adres : CUMHURİYET MAH. KAYIN SK. NO:13 YILMAZER İŞ MERK. D:6 - SAKARYA

Ekler