PANDEMİ KOŞULLARINDA HALK SAĞLIĞI İÇİN NİTELİKLİ ULAŞIM KENTLİLERİMİZİN HAKKIDIR!...

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kocaeli Şubesi

Yerel Yönetimler Komisyonu olarak, “Pandemi Koşullarında Halk Sağlığı için Nitelikli Ulaşım Kentlilerimizin Hakkıdır” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirilmiştir.  

BASIN METNİ 

 

PANDEMİ KOŞULLARINDA HALK SAĞLIĞI İÇİN NİTELİKLİ ULAŞIM KENTLİLERİMİZİN HAKKIDIR!...

Daha önce şehrimizin ulaşım sorununu detaylı olarak gündeme getirdiğimizden bu kez belli konularda görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Adapazarı Tren Seferlerini Durdurmak Salgın Hastalığın Yayılması İçin Önlem Değil!...

Seferleri durdurulan Adapazarı treninin de en kısa sürede hizmete girmesi gerektiğini tekrar gündeme getiriyoruz.

Adapazarı treni seferleri durdurulduğu için bu treni kullanamayan yolcuların, Hat 200 ve diğer toplu ulaşım araçlarında pandemi kurallarına aykırı şekilde yolculuk ettiği bilinmektedir.

Adapazarı treninin zaten azaltılmış olan durak, sefer ve vagon sayısının arttırılması gerektiğini tekrar gündeme getiriyoruz.

 Kent Kart Marmaray’ da Geçerli Olmalı

Marmaray ile yapılacak yolculuklarda Kocaeli halkı kent kart ile ödeme yapabilmeli.

İstanbul halkının akbil kullandığı bu hatta, Kocaeli halkı da kentkart kullanabilmeli. Marmaray binişlerinde vatandaşlarımızın kullandığı kent kartın geçerli olması için gerekli protokollerin TCDD ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında en kısa sürede yapılacağını umuyoruz.

Sağanak Yağış Öncesi Yetkilileri Uyarıyoruz

Yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de henüz başlayan ve gelecek haftalarda da sürmesi beklenen şiddetli yağışlar nedeniyle;

Dere yataklarının temizliği

Su kanallarının temizliği

Mazgalların temizliği

Önem kazanmıştır.

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarını bu konuda tekrar uyarmayı görev biliriz.

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI KOCAELİ ŞUBE

Yerel Yönetimler Komisyonu