BU ORMANLAR CAN DAMARIMIZ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kocaeli Şubesi

Kocaeli Akademik Odalar Birliği Üyeleri, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, Çevre Mühendisleri Odası Şube Başkanı Sait Ağdacı, Orman Yüksek Mühendisi Mustafa Zengin, Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Murat Kürekci, TMMOB İKK Sekreteri Ünal Özmural, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Sözen, Evsel Katı Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'nin yapılması planlanan alana giderek bölgeyi yerinde inceledi. Kepekli Köyü'nden Cihan Yıldız, " bu mesele ne siyasi partinin oy deposu ne de belediyenin çöp deposu. Bu ormanlar bizim can damarımız dedi. 

Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Murat Kürekci, “Öncelikli görevleri enerjiyi üretmek değil insanların sağlığını düşünerek hayat kalitesini yükseltmektir. Yapılan depone alanlarının hepsi yapılırken bir ömürleri var. Buradaki depone alanını ne zaman biteceği belliydi. Maalesef ön görülemiyor. Burada aslında bakarsanız yönetme zafiyetinin olduğu da görülüyor” sözlerini kullandı.

TMMOB İKK Genel Sekreteri Ünal Özmural, “İnsana bu kadar yaşam sevinci veren bir alana, ismi kamufle edilmiş olan ' Atık Yakma Tesisi'' adı altında Enerji Üretim Tesisi olarak topluma lanse edilmeye çalışılmıştır. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim bütün odaların ortak kararının burasının doğru yer olmadığı kanısıdır, yöntem yanlıştır” diye konuştu.