Genç Mühendisler Komisyonu

×

Hata mesajı

 • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeleri: Utku Tutar - Aslıhan Yılmaz Okan
Sorumlu Çalışanlar: İbrahim Ali Kaya - Caner Soyukök

Üyeler:

54725 Orhan Ölçücüoğlu
112494 Süleyman Hilmi Adatepe
114005 Furkan Dikici
124744 Asım Kızılata
127292 İsmet Akkoca
127974 Mehmet Semih Gülşen
129354 Ege Özbender
129965  Ahsen Sönmezışık

 


GENÇ MÜHENDİSLER KOMİSYONU 31. DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMI


Örgütlenmiş bir toplum yapısı içerisinde sorgulayan, düşünen, düşündüklerini eyleme dönüştürebilen, birlikte üretebilen, toplumsal özgürleşmeyi savunan bir gençlik mümkündür. Bu gençlik özerk, demokratik, bilimsel bir üniversite eğitiminin savunucusu ve aynı zamanda başka bir dünya yaklaşımının da taşıyıcısı olacaktır. Bu nedenlerden dolayı Odamıza üye olunması, biz gençler için önemli bir olanak olarak görülmelidir. Bu örgütlülüğün daha da geliştirilmesi için şubelerde ve üniversitelerde daha fazla mesleki, sosyal, kültürel faaliyetler ve örgütlü bir yaşam benimsenerek düzenli biçimde genç mühendis komisyonlarının faaliyetlerinin devam etmesini önemsiyoruz.

Genç Mühendisler Komisyonu TMMOB’nin ve MMO’nun gelenek ve ilkelerine sahip çıkarak, sürece göre örgütlenen değil, kendisinin süreci örgütlediği bir yöntem ile çalışmalıdır.

 • Genç mühendis üyelerimizle olan ilişkilerin ve bilgilendirme süreçlerinin hızlı, yaygın ve etkin olması amacıyla sosyal medya ve ağların aktif kullanılmasını sağlayacak adımlar atılmalıdır. (31 dönemde Genç MMO İzmir İnstagram hesabı açılması ve youtube canlı yayınlarının yapılması)
 • Öğrenci Üye Komisyonu ile birlikte, üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun olmak üzere olan öğrencilere yönelik, odaya karşı aidiyet duygusunun gelişimini sağlamak ve mezuniyet sonrası aktif katılımı özendirmek amacıyla meslek odalarının önemi ve mühendislik mesleğindeki yeri üzerine sunumlar hazırlanmalı ve söyleşiler düzenlenmelidir. Önceki dönemlerde üniversitelerde TMMOB ile düzenlenen toplumcu mühendis günlerini tekrar organize etmek için önerilerini sunmak aktif şekilde çalışmaların içerisinde yer alınmalıdır.
 • MMO İzmir genç mühendislerin aynı zamanda sosyalleşme alanı olmalıdır. Ekonomik krizin etkisiyle sinema, tiyatro, konser gibi aktivetelere gidemeyen genç mühendisler başta olmak üzere oda da aktivetelerin arttırılması ve her etkinlikte üye oda ilişkilerini güçlendirme çalışmaları yapılmalıdır.
 • Mühendis adaylarına yol göstermek amacıyla çeşitli iş kollarında çalışan mühendisler ile söyleşiler organize edilmelidir. Ayrıca kadın mühendis komsiyonu ile birlikte genç kadın mühendisler ile ortak söyleşi.
 • Sosyal sorumlulukla ilgili çalışmalara devam edilerek bu amaca yönelik etkinlik ve organizasyonlar düzenlenmelidir.
  -Ağaç dikim şenliği
  -Kitap kampanyası gibi
 • “Genç Mühendisler Buluşması” etkinliği her yıl düzenli olarak düzenlenmelidir. Komisyon 31.dönem çalışmalarına kahvaltı buluşması ile başlamalı ve genç mühendis komisyonuna çağrı