Kent ve Ekoloji Komisyonu

×

Hata mesajı

 • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Mehmet Demir
Sorumlu Çalışanlar: Duygu Bayram - Şule Kavak

Üyeler:

7550 Hüseyin Şalvarlı
18906 Nüsret Doğan Albayrak
26037 Recep Sertdemir
33206 Fikret Ekici
98440 Onur Can Apak
126278 Hasan Şanlı
127028 Onur Mısırlıoğlu

 


KENT VE EKOLOJİ KOMİSYONU 31. DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMI


TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak, mesleki sorunların yanında, toplumsal sorunların çözümüne de katkı koymak görevlerimiz arasındadır. Buna bağlı olarak, toplumsal gereklilikler kapsamında Şubemiz bünyesinde çeşitli komisyonlar çalışma yürütmektedir. Bu çerçevede, Şubemizin çalışmaları kapsamında, üyelerimizin katılımlarıyla Kent ve Çevre Komisyonu kurulmuştur.

31. Döneme İlişkin Planlarımız:

 1. Yaşamın sürdürülebilirliği açısından tüketimin azaltılmasının yanı sıra geri dönüşümün mümkün olduğunca yaygınlaştırılması da büyük önem taşımaktadır. Bu çerçeve de Kentimiz de bulunan ilçe Belediyeler ile bu doğrultuda işbirliği içerisinde olmak ve bu projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak.
 2. İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) nın çalışma programında Kent Sempozyumuna yer vermesi durumunda sempozyum çalışmalarına katkı sunmak,
 3. Sıfır atık projesi üzerine çalışmalar yapılarak Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde örnek uygulama yapmak,
 4. Afet yönetimi, afetlere hazırlık ve müdahale konusunda örgütlülüğünü geliştirmek”
 5. Kentimizde yaşanan trafik sorunları ve çözümlerine dair Şehir Plancıları Odası ile işbirliğinde bulunarak çözüm önerilerinin oluşturulması,
 6. Kent ve Çevre ile ilgili olarak bilgilendirme toplantıları gerçekleştirmek,
 7. Dünya Çevre Günü Etkinliklerine; Dünya Su Günü Etkinliklerine katılarak destek olmak,
 8. Çevreye dair özellikle farkındalığının yükseltilmesi önemli olan Evsel Yağ Atıkları ile ilgili broşürler hazırlamak,
 9. Sosyal Etkinlikler Komisyonu ile işbirliği içerisinde bulunarak Kentimizde bulunan Kültür Sanat alanlarına geziler düzenlemek (Arkeoloji Müzesi vs)