AKP İKTİDARI KAMUSAL ALANLARIMIZI HIZLI BİR BİÇİMDE TALAN ETMEYE DEVAM EDİYOR (21 MAYIS 2004)

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

BASINA ve KAMUOYUNA

21 Mayıs 2004

IMF karşıtı söylemlerle iktidara gelen AKP hükümeti kendinden önceki hükümetleri aratmayacak bir biçimde çalışmalarını sürdürüyor. Uluslar arası tekellerin ve onların kurumlarının çıkarlarını korumakta ise daha da fazla kararlı. Bunun en son örneğini Türk Telekom'un özelleştirilmesine yönelik yürütülen yasal hazırlık çalışmalarında görmekteyiz.

TBMM'ne gönderilen tasarı yasallaşırsa stratejik önemi olan Türk Telekom uluslar arası piyasalara peşkeş çekilecek, çalışanların hakları gasp edilecek, taşeronlaştırılacak ve kamusal hizmet olan iletişim hizmeti özel sektöre açılarak halkımızın uzun vadede daha pahalıya bu hizmetin satın alınması söz konusu olacaktır.

Makine Mühendisleri odası dün olduğu gibi bu günde kamusal kaynaklarımızın talanına açılması anlamına gelen tüm özelleştirmelerin karşısında yer almaktadır.

Türk Telekom'un özelleştirilmesi durdurulmalı halkımızın daha ekonomik, sağlıklı ve güvenlikli bir işletişimden yararlanabilmesi için kamusal yatırımlar arttırılmalıdır.

Saygılarımızla,

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI

Oda Sekreteri

Ali Ekber ÇAKAR

Yayına Giriş Tarihi

2004-05-21 07:45:00