MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI 2004 YILINDA PROGRAMLADIĞI 24 ADET ETKİNLİKLE YİNE KAMUOYUNUN ÖNÜNE ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

BASINA VE KAMUOYUNA
20.07.2004

MMO, her çalışma döneminde, Şubeleri tarafından gerçekleştirilen onlarca etkinliğin dışında, örgütsel birikimi ve 57.000 örgütlü üyesinin katkı ve katılımları ile, meslek alanlarına yönelik olarak onlarca konu başlığında düzenlediği Kongre, Kurultay ve Sempozyum etkinlikleri ile kamuoyu önüne çıkmaktadır. Bu etkinliklerle bir yandan üyelerin bilgi aktarımları, bilginin erişilebilme ve yaygınlaştırılma olanakları yaratılırken, bir yandan da mesleki alanlar ile ilgili ülke gerçekleri tanımlanmakta, sorunlar tespit edilmekte, çözüm yolları önerilmektedir. Öte yandan düzenlenen bu etkinliklerle bilim ve teknolojinin halkın kullanımına sunulmasının araçları yaratılmaktadır. Makina Mühendisleri Odası 2004 yılında, sekreteryalıkları Şubelerimiz tarafından yürütülecek olan 24 adet etkinliği merkezi düzeyde tasarlamış, planlamalarını ve altyapılarını tamamlamış ve çalışmalarını sürdürmektedir. Ülkenin dörtbir yanında gerçekleştirilecek olan bu etkinliklerde, otuzbine yakın üyenin, katılımcının ve çeşitli sektör temsilcilerinin biraraya getirilmesi hedeflenmektedir. Bu etkinlikler sonunda beşyüzü aşkın bildiri, otuzu aşkın panel ve onlarca oturumla ortaya çıkacak birikim, yirmidört çeşit kitabın toplam yetmişbin baskı sayısıyla kamuoyunun ilgisine sunulacaktır.

Bu dönem etkinlikleri arasında yer alan Marka Yönetimi Sempozyumu, Ulusal İklimlendirme Sempozyumu ve Sergisi, Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongresi ve Sergisi, Tekstil Makinaları ve Yan Sanayi Kongresi gibi ilk olma özelliğini taşıyan etkinlikler de bulunmaktadır.

Meslek alanları, meslektaş ve toplumun sorunlarının ele alınıp çözüm önerilerinin sunulacağı aşağıda programın da yer aldığı bu etkinliklerde, Makina Mühendisleri Odası, konuyla ilgili tüm kesimlerin katılımını beklemektedir. Kamuoyumuzun bilgilerine arz ediyoruz.
Saygılarımızla,

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
Oda Sekreteri
Ali Ekber ÇAKAR

Yayına Giriş Tarihi

2004-07-20 07:45:00