ŞUBE GENEL KURULLARIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

8-9 Şubat 2020 tarihlerinde 18 Şubemizde gerçekleşen Genel Kurul ve Seçimlerin ardına Oda Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener bir basın açıklaması yaparak değerlendirmelerde bulundu.

Demokrasi Şenliği Atmosferinde Yapılan Şube Genel Kurullarımızda Mühendisliğin Vazgeçilmezliği Savunuldu, Gericiliğe “Geçit Yok” Denildi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO) 81 ili kapsayan 18 Şubesine bağlı örgütlülüğü 8-9 Şubat 2020 tarihlerinde genel kurullarını ve genel kurul seçimlerini yaptı.

Odamızın asli gücü olan örgütlü üyelerimiz; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Trabzon, Zonguldak Şubelerimizin genel kurullarında 2018–2020 dönemi Şube çalışmalarını değerlendirdi. Siyasi iktidarın kamu hizmetlerini, mühendisliği, kamusal mesleki denetimleri ve Odalarımızı dönüştürme çabalarına karşı çıkan Odamız ve TMMOB’nin mesleki demokratik çizgisi bir kez daha onaylandı. Rantçı, baskıcı iktidara hayır denildi. Ülke, kamu, toplum yararına oluşan bilimsel teknik mesleki birikimimizin yeni dönem Şube-Oda çalışmalarına yansıtılması için öneriler sunuldu. Birlikte üretme, birlikte karar alma, birlikte yönetme çerçevesinde yönetimler yenilendi ve Oda Genel Kurulu delegeleri belirlendi.

Genel kurullarımız iktidarın antidemokratik uygulamalarına karşı mühendisliğin örgütlü gücünün, bilimin, tekniğin, aydınlanmanın, kamucu, cumhuriyetçi, laik, demokratik yaklaşımların birer yanıtı oldu. Genel kurullarımız birer demokrasi şenliği platformu, birlik ve dayanışma kürsüleri oldu.

Gene kurul seçimlerine ülke genelinde çağdaş, demokrat, katılımcı mühendisler vb. liste adları ile katılan ilerici, demokrat, antiemperyalist, toplumcu belirlenimlere sahip mühendisler Odamız ve TMMOB’nin geleneksel demokratik çizgisinin sahiplenilerek sürdürüleceğini gösterdiler. Bu sonucun alınmasında emek ve katkısı bulunan bütün sorumlu, örgütlü üyelerimize kamuoyu önünde teşekkür ediyor ve kutluyoruz.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası örgütlülüğü, 18-19 Nisan’da yapılacak olan Oda genel kuruluna ve Mayıs ayı sonunda yapılacak olan TMMOB genel kuruluna Şube-Oda genel kurullarından aldığı güçle, ülke, kamu, halk, meslek, meslektaş yararlarını bir bütün olarak esas alan bağımsız mesleki demokratik çizgisini güçlendirmiş olarak katılacaktır.

Yaşasın MMO Örgütlülüğü! Yaşasın TMMOB Örgütlülüğü!

Yunus Yener

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı

Yayına Giriş Tarihi

2020-02-11 06:00:00