TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI DEMOKRATİKLEŞME YOLUNDA EĞİTİM-SEN'İN YANINDADIR

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

KESK Eğitim Sen hakkında açılan kapatma davası ile ilgili olarak Ankara Yüksel Caddesi‘nde yapılan Meşaleli Yürüyüş ve Basın açıklamasına TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ile Odamız Yönetici ve üyeleri katıldı.

Odamız Yönetim Kurulu‘nun konu ile ilgili olarak yaptığı basın açıklaması yazının devamındadır.

Basına ve Kamuoyuna

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI DEMOKRATİKLEŞME YOLUNDA EĞİTİM-SEN'İN YANINDADIR

Yüzbinlerin örgütü EGİTİM-SEN kapatılmak isteniyor.

Cumhuriyetin kuruluşundan beri ülkemizin eğitim-öğretim alanında oluşturduğu birikimi temsil eden EĞİTİM-SEN, eğitim emekçilerinin, eğitim aydınlarının örgütlülüğünün, özel olarak da TÖS‘ün TÖB-DER‘in, 1990 sonrası özverili direnç ve örgütlenme süreçlerinin olarak bugünlere gelmiştir. Her tür gericiliğin kol gezdiği ülkemizde EĞİTİM-SEN, aydınlığın ve aydın düşünüşün topluma kök salması için önemli uğraşlar vermiş bir kuruluştur.

Herkese eşit ve parasız eğitim; laik, bilimsel, demokratik eğitim; grevli, toplu sözleşmeli sendika hakları ne yazık ki bugün ülkemizde bulunmamaktadır. Bu alanların bazılarında geçmişteki kimi kazanımlar bir bir geri alınmıştır. EĞİTİM-SEN bu gerici sürece eğitim emekçileri bütünlüğünün karşı duruşunun bir adı olarak önem taşımaktadır.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak, gerek ülkemizdeki genel eğitim süreçlerindeki sorunları gerekse mesleki alanlarımızla ilgili yakıcı eğitim sorunlarının varlığı ortamında EĞİTİM-SEN‘in kapatılmak istenmesini önemli bir geriye gidiş halkası olarak değerlendiriyoruz. Demokrasinin sınırlarının daraltılmak istenmesine Odamız hep karşı çıkmıştır, bundan böyle de karşı çıkmaya devam edecektir.

Ayrıca Odamız, KESK ve EĞİTİM-SEN‘in kapatma davasına karşı İstanbul‘dan Ankara‘ya karşı başlattığı yürüyüşe, daha yürüyüş başlamadan polisin gaz bombalarıyla saldırmasını ve gözaltına almaları kınamakta ve bunu demokrasiye yönelik bir saldırı olarak değerlendirmektedir.

EĞİTİM-SEN‘in yolu Türkiye‘nin yoludur ve bu yol uzundur. Bu yol, özgür, demokratik bir Türkiye yoludur. Hepimizin yolu açık olsun.

TMMOB
MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
ODA YÖNETİM KURULU

Yayına Giriş Tarihi

2004-12-08 08:30:00