MÜHENDİS VE MAKİNA DERGİSİ, SCIENTIFIC INDEXING SERVICES (SIS) VERİ TABANINA KABUL EDİLDİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

“Mühendis ve Makina” Dergimiz, Scientific Indexing Services (SIS) veri tabanına kabul edilmiştir.

Odamız, her zaman bilimsel düşüncenin üretilmesi ve çoğaltılması konusunda aktif olarak görev üstlenerek, bilime ve tekniğe ayrıcalık tanıyan çalışmaları hayata geçirmeyi amaçlamaktadır.  Bilindiği üzere 1957’den bugüne, ülke sanayisinin, toplumun, Odamıza üye meslek disiplinlerinin ve meslektaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere yayımlanan “Mühendis ve Makina” dergimiz, 2017 yılında tasarım açısından yenilenerek, içerik açısından zenginleştirilmiştir ve bilimsel-teknik araştırma yapan kurum-kuruluşlardan, üniversitelerden gelen makalelere yer vermeye devam etmektedir.
Hakemli bir dergi olan Mühendis ve Makina dergimizin, görünürlüğünün ve atıfta bulunulma oranının artırılması amacı ile ulusal ve uluslararası veri tabanlarında taranması için ilgili kurumlara başvurular yapılmıştır. Düzenli periyotlarla akademik yayıncılık kurallarına uygun olarak yayın hayatını sürdüren dergimiz EBSCO veri tabanında taranmaya devam etmekle beraber, bu yıl UDLedge ve Dergipark veri tabanlarına girmiş ve bir diğer uluslararası akademik veri tabanı hizmeti sunan, farklı disiplinlerdeki çeşitli ülkelerden onlarca bilim insanı tarafından oluşturulmuş olan Scientific Indexing Services (SIS) veri tabanına kabul edilmiştir. 
Dergimize www.mmo.org.tr/muhendismakina adresinden ulaşabilir, makalelerinizle katkı sunabilirsiniz.