ÖĞRENCİ ÜYE KAMPI 2018 TAMAMLANDI

×

Hata mesajı

  • User warning: The following module is missing from the file system: gmap. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/html/includes/bootstrap.inc).
  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

MMO Öğrenci Üye Kampı 2018, 30 Ağustos-6 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir Aliağa Yeni Şakran Afacan Gençlik Evi'nde gerçekleştirildi.

Türkiye`nin çeşitli şehirlerinden öğrenci üyelerin katılımıyla İzmir`in Aliağa ilçesine bağlı Yeni Şakran'da başlayan ve 60 öğrenci üyenin katıldığı kamp, 30 Ağustos Perşembe günü öğle saatlerinde kayıtların yapılmasıyla başladı.

Oda Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Elif Öztürk, Oda Merkezi Teknik Görevlileri Evren Sağ, Cem Şavur, Meltem Özdemir, İstanbul Şube Teknik Görevlileri Yunus Küçükkelepçe ve Taşkınege Taşpınar, Ankara Şube Teknik Görevlileri Mualla Özgür Özkan ve Egegün Ünveren, Oda Merkezi Yayın Görevlisi Yılmaz Eren kampın organizasyonunda çeşitli görevler üstlendiler.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Oda Yönetim Başkanı Yunus Yener, Oda Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Bedri Tekin, Oda Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Yıldırım, Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Seyit Ali Korkmaz ve İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi İbrahim Tataroğlu kamp programı kapsamında, açılışta ve oturumlarda konuşmacı olarak yer aldılar.

Kampın açılış konuşmasını Oda Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener yaptı. Yener, 1996 yılında başlayan öğrenci üye çalışmalarının iki yılda bir düzenlenen öğrenci üye kurultayları ve de bu yıl beşincisi düzenlenen Öğrenci Üye Kampı ile sürdüğünü belirtti ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Oda Başkanı konuşmasında özetle, bu kampın, öğrenci üyelerin Oda kültür ve perspektiflerini kavramaları, birbirleriyle kaynaşmaları ve mühendislik sorunları ile ülke ve dünya analizini birlikte yapabilmeye katkı sağlamasını, verimli, eğlenceli, dostça bir ortamda geçmesini diledi.

Oda Başkanı Yunus Yener’in ardından İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yaşartekin de öğrencilerimizi selamladı. Açılış konuşmalarının ardından; tanışma, kamp kuralları ve programı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Akşam yemeği sonrası ise ilk günüm akşam oturumunda Emin Koramaz ve Mehmet Soğancı‘nın konuşmacı olduğu "TMMOB ve MMO Örgütlülüğü" başlıklı oturum gerçekleştirildi.

Kampın ikinci günü Tanışma Atölyesi ile başladı. İkinci günün ilk söyleşisi Güncel Siyasal Gelişmeler üzerine BirGün Gazetesi yazarı Oğuzhan Müftüoğlu ile gerçekleştirildi. Aynı günün akşamında "Müzikli Türkiye Tarihi" başlıklı söyleşide Murat Meriç ile söyleşi gerçekleştirildi.

Takım sporları turnuvalarının açılışı da ikinci gün gerçekleştirildi. Ayrıca kamp boyunca düzenlenen ve moderatörlüklerini öğrenci üyelerin yaptığı oturumlarda birçok konu ele alındı.

Sonraki günlerde sırasıyla, “Fotovoltaik Güneş Enerjisi” - İzzet Seferbeyoğlu, "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği-Risk Değerlendirme" - Bedri Tekin, "Mühendisliğin Tarihi" - Elif Öztürk, "Mekanik Tasarım" - Yılmaz Yıldırım, "Olağan Şüpheliler" - Av. Barış Türkmenoğlu, Av. Arzu Hazer ve Av.Atakan Güngör, “Bir Köyün Kapitalizmle İmtihanı” - Ercan Kesal, "Diyalektik" - İlhan Kamil Turan, "Sanayi 4.0" - İbrahim Tataroğlu söyleşileri gerçekleştirildi. 

Yine kampta lider eğitmenler eşliğinde "Tanışma", "MMO Örgütlülğü" ve "3D Printer" atölyeleri yapıldı. 

"MMO Öğrenci Üye Örgütlülüğü" başlıklı forumda, nasıl bir öğrenci üye örgütlülüğü olması gerektiğine dair söz alan kamp katılımcıları görüşlerini paylaştılar. Kamp değerlendirmesinde, tüm katılımcıların kampa yönelik görüşleri alındı, kamp yönetiminin düşünceleri öğrenci üyeler ile paylaşıldı. Bu bölümde öğrenci üye örgütlülüğünden gelen Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Seyit Ali Korkmaz ve İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi İbrahim Tataroğlu öğrenciler ile söyleşi gerçekleştirdi.

5 Eylül Çarşamba akşamı Murat Meriç‘in katılımıyla "Eski 45`likler" eşliğinde eğlenildi.

Kampta ayrıca Dikili koylarında tekne turuna çıkıldı.

Kamp yaşamında birçok iş öğrenci üyeler tarafından nöbet sistemiyle ortaklaşa yapıldı. Her gün 07.30'da güne uyanış, sabah sporu ve yüzme ile başlayan günler, 09.30'daki kahvaltıların ardından saat 10.30'da başlayan, önceden belirlenmiş konulardaki programlarla sürdü. 

Bilgi yarışması, voleybol, futbol, basketbol, masa tenisi, dart, langırt ve yüzme yarışlarının düzenlendiği kampta, yarışmalarda birinci gelen kişi, grup ve takımlara kupa, madalya, kitap vb. hediyeler verildi.

6 Eylül Perşembe günü sabahı, kahvaltının ardından kamp, tatlı yorgunluklarla, yeni arkadaşlıklarla ve örgütlülük bilinciyle sona erdi.