SUAT SEZAİ GÜRÜ'YÜ ANKARA VE İSTANBUL'DA ANDIK

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreter Üye görevini sürdürürken 29 Ocak 1993'te Oda görevi gezisi sırasında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Suat Sezai Gürü’yü kaybedişimizin 25. yılında Ankara ve İstanbul'da andık.

Makina Mühendisleri Odası’nın 29 Şubat-1 Mart 1992 tarihlerinde yapılan Oda Genel Kurulu ve seçimlerinde 12 yıl aradan sonra yeniden Oda Genel Sekreterliği’ne seçilen Suat Sezai Gürü, 29 Ocak 2018 tarihinde MMO Suat Sezai Gürü Toplantı Salonu’nda, ölümünün 25. yılı nedeniyle yapılan etkinlikle anıldı.

Görevi gereği Konya Ereğli`ye yaptığı bir seyahat sırasında 29 Ocak 1993 tarihinde yaşamını yitiren Suat Sezai Gürü için yapılan anma etkinliğine aynı zamanda Suat Sezai Gürü'nün dost ve arkadaşları da olan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Oda Merkez ve Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile Odamız çalışanları katıldı. Anma etkinliğinde sırasıyla; Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Oda Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz, TMMOB eski Başkanı Kaya Güvenç, okul arkadaşı Halil Salmanlı, TMMOB eski Başkanı Mehmet Soğancı ve Av. Hatice Genç birer konuşma yaparak Suat Sezai Gürü ile ortak mücadele anılarını paylaştılar.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar, Odamızın bugünlere gelmesinde Suat Sezai Gürü’nün çok büyük katkıları olduğunu hatırlatarak, bugün de ülkemizin zorlu ve karanlık bir dönemden geçtiğine dikkat çekip, mücadeleye aynı kararlılık ve anlayışla devam etmemiz gerektiğini vurguladı.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Suat Sezai Gürü ile ortak anılarını anlatarak başladığı konuşmasında; Odamızın bugünlere gelmesinde, yeniden toplumun çıkarlarından yana bir anlayış kazanmasında Suat Sezai Gürü’nün yoğun emek ve fedakârlıklarının olduğunu hatırlattı. Koramaz konuşmasında, referandum süreci ve ülkenin yaşadığı karanlık günlerin altını çizerek, TMMOB’nin tüm bileşenleriyle bu zorlu süreçte üzerine düşen görevleri Suat Sezai Gürü’den miras kalan anlayış ve kararlılıkla yerine getireceğini söyledi.

Dönem arkadaşları ise konuşmalarında, Suat Sezai Gürü’nün birleştirici, mücadeleci, kararlı kişiliğiyle ve yaptıklarıyla  TMMOB ve Odamızın toplumdan, toplumun çıkarlarından, emekten, insandan, yaşamdan ve bilimden yana olan çizgisine dikkat çekip, bu kararlılıkta Suat Sezai Gürü’nün büyük pay sahibi olduğunu dile getirdiler.

SUAT SEZAİ GÜRÜ İSTANBUL'DA DA MEZARI BAŞINDA ANILDI

Görevi gereği Konya Ereğli’ye yaptığı bir seyahat sırasında yaşamını yitiren Suat Sezai Gürü için yapılan anma etkinliğine MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Battal Kılıç, Şube Müdürü Hasan Özger mücadele yıllarından yakın arkadaşları Uğur Ayken ve Muammer Koçer katıldı.

İstanbul Şubemizin gerçekleştirdiği anma etkinliğinde, MMO İstanbul Şube Y.K. Başkanı Battal Kılıç, Şube Yönetim Kurulu adına bir konuşma gerçekleştirdi. Battal Kılıç’ın ardından İstanbul Şube Müdürü Hasan Özger ve Suat Sezai Gürü’nün yakın arkadaşları söz alarak anma etkinliğini tamamladılar.