HRANT DİNK ANKARA'DA ANILDI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün gazetesi yazarı Hrant Dink, katledilişinin 12’inci yılında BirGün Gazetesi Ankara Bürosu önünde anıldı. Anmaya TMMOB Başkanı Emin Koramaz, Oda Başkanımız Yunus Yener ile yönetici ve üyelerimiz katıldı.

2007 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün Gazetesi yazarı Hrant Dink için katledilişinin 12’inci yılında BirGün Gazetesi Ankara Bürosu önünde anma töreni düzenlendi.

Törende konuşan BirGün Gazetesi Ankara Temsilcisi Yaşar Aydın, “Hrant bir sosyalist olarak yaşadı ve öyle öldü. Hrant Dink’i katledenler şimdi keyif çatıyor. Ama Hrant’ın inadı bu topraklarda var olmaya devam edecek” dedi.

BirGün Gazetesi Ankara Bürosu önünde düzenlenen anma törenine çok sayıda yurttaşın ve gazetecinin yanı sıra TMMOB Başkanı Emin Koramaz, KESK Eş Başkanı Aysun Gezen, ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen ile İlknur Başer ve BTS temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda meslek odası temsilcisi katıldı.

Törende konuşan BirGün Gazetesi Ankara Temsilcisi Yaşar Aydın, “Gazeteci yoldaşımız Dink, kalleş bir saldırı sonucunda katledildi. O dönem cemaat yapılanmasının koruyup kolladığı kişilerce organize edilen bu saldırıya sessiz kalanlar hâlâ iktidarda ve bizim mücadelemiz de bu fikirler iktidardan inene kadar sürecek” ifadelerini kullandı.

Hrant’ın katledilmesinin ardından başlayan yargılamaların ardından geçen 12 yılın ardından şu anda dört kişinin cezaevinde olduğunu hatırlatan Aydın, şunları söyledi:

“O dört tutuklu, taşerondan, tetikçiden başka bir şey değil. Biz gerçek katilleri tanıyoruz. Hrant çok daha başka güçler tarafından öldürüldü. Farklı düşündüğü ve bunu korkmadan ifade ettiği için katledildi. Hrant, Ermeni’ydi. Halkının sorunlarını sürekli gündemde tuttu ve Ermeni soykırımına ilişkin düşüncelerini her yerde haykırdı. Bu ülkenin özgürlüğü için mücadele edenler olarak, Hrant’ın gerçek katilleri açığa çıkana kadar mücadele edeceğiz. O güne kadar başımızı yastığa rahat koymayacağız. Eğer Hrant’ın katillerinin arkasındaki derin güçleri açığa çıkaramazsak çok daha fazla katliam yaşayacağız.”