MMO ENERJİ WEB PORTALINI HAZIRLIYORUZ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Odamız Enerji Çalışma Grubu, Oda Yönetim Kurulumuzun kararı ve desteği ile hazırlık çalışmalarını sürdürdüğü “MMO ENERJİ WEB PORTALI”, önümüzdeki günlerde yayına başlayacak.

Odamızın Değerli Üyeleri,
Odamızın enerji alanında yaptığı çalışmalar, düzenlediği etkinlikler, yayınladığı raporlar, sunumlar; üyelerin yanı sıra, diğer mühendis odaları üyelerinin, mühendislik öğrencilerinin, akademinin, sanayicilerin, basının, konuyla ilgili araştırmacıların, gazetecilerin ve enerji ile ilgilenen herkesin takip ettiği, yararlandığı çalışmalar oldu.
Kapalı kapılar ardında, gizli görüşmelerle yapılan hiçbir anlaşma, geliştirilen hiçbir plan ve projenin, hangi gerekçe ile olursa olsun, ülke ve toplum çıkarlarının üzerinde olamayacağını söylüyoruz. Hiçbir bilginin ülkenin kurumlarından ve yurttaşlarından saklanamayacağını belirtiyor; enerjiyle ilgili tüm kurumların çalışmalarında şeffaflaşmasını, bilgilerin yaygınlaşmasını, toplumda tüm birey, kurum, araştırmacı ve tüzel kişilerin, enerji sektörü ile ilgili güncel bilgilere ayrıntılı olarak ve kısa zaman içinde erişebilme imkânının mevcut ve kullanılabilir olmasını savunuyoruz.
Enerji sektöründe deneyimli, ilişki ve iletişim ağları geniş kişilerin dahi aşmakta güçlük çektiği güncel verilere erişim engelleri, şevkimizi kırmak şöyle dursun, azami ölçüde güncel bilgi veren raporlar hazırlama, erişilebilen bilgileri yaygınlaştırma ve toplumsallaştırma azmimizi arttırıyor.
Bilginin paylaştıkça çoğalması için, enerji ile ilgili, elimizde mevcut olan ve süreçte erişebileceğimiz raporları, çalışmaları, araştırmaları, bilgileri, ilgilenen herkesin, tüm toplumun erişimine açmak için bir adım daha atıyoruz. Oda Yönetim Kurulumuzun kararı ve desteği ile, hazırlık çalışmalarını sürdürdüğümüz “MMO ENERJİ WEB PORTALI”, önümüzdeki günlerde yayına başlayacak.
MMO web sitesi bünyesinde faaliyet gösterecek “MMO ENERJİ WEB PORTALI”‘nın, iki ana bölümden oluşması öngörülüyor.
Enerji Kitaplığı Bölümünde, Odamızın enerji ile ilgili raporları ve sunumları, TMMOB’nin ve diğer Odaların çalışmaları, enerji ile ilgili kurum ve kişilerin yayınları, raporları, sunumları yer alacak. Portal’a konulması telif hakları yönünden uygun olmayan çalışmaların ise erişim adresleri verilecek.
Enerji Güncel Bölümünde ise Odamızın enerjiyle ilgili eğitimlerine ve etkinliklerine (Kongre, Sempozyum, Panel vb.) ait haber ve duyurular, diğer Odalar ve ilgili kuruluşlar tarafından düzenlenen enerji ile ilgili mesleki etkinlik haberleri, Odamızın, TMMOB’nin, diğer Odaların basın açıklamaları, enerji ile ilgili yasal düzenlemeler (yasa, yönetmelik, tebliğ, karar vb.) ve güncel gelişmelerle ilgili MMO Enerji Çalışma Grubunun değerlendirmeleri yer alacak.
Bu çalışmanın ilk adımı, Oda Enerji Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ve ilgilenenlerin bir an önce erişimine açmak için bugün web sitesine konulan Türkiye Enerji Görünümü 2018 Raporu ve Sunumunun, “MMO ENERJİ WEB PORTALI” sayfalarına taşınması ve Enerji Kitaplığı Bölümüne önceki yıllara ait benzer çalışmaların yüklenmesi olacak.

Türkiye’nin Enerji Görünümü 201/8 Oda Raporu ve Sunumu için;
https://www.mmo.org.tr/kitaplar/turkiyenin-enerji-gorunumu-2018
Önümüzdeki günlerde “MMO ENERJİ WEB PORTALI”nda buluşmak üzere!
Soru ve önerileriniz için iletişim adresimiz: enerji [at] mmo.org.tr

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU