OHAL KHK’LARIYLA İHRAÇ EDİLEN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ SORUNLARI YEREL ÇALIŞTAYLARI HAZİRAN AYINDA GERÇEKLEŞECEK

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Olağanüstü Hal Kanun Hükmünde Kararnameleriyle ihraç edilen mühendis, mimar ve şehir plancılarının sorunlarının gündeme taşındığı TMMOB yerel çalıştayları gerçekleştirilecek.

TMMOB'nin Krize Karşı Emeğimize Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz kampanyası kapsamında 5 Ocak 2019 tarihinde merkezi olarak düzenlediği “OHAL KHK’larıyla İhraç Edilen Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Sorunları Çalıştayı”nda TMMOB’nin OHAL ve KHK rejimine karşı yürüttüğü mücadele, sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin konular ele alınmıştı.

TMMOB, haksız ve hukuksuz bir şekilde ihraç edilen meslektaşlarımızın tüm haklarıyla birlikte işlerine iade edilmeleri gerektiğini yerel çalıştaylar ile yeniden gündeme getirecek.

OHAL ve KHK rejiminin yarattığı tahribatın ve mücadele pratiklerinin paylaşılacağı yerel çalıştaylar Diyarbakır, İzmir ve İstanbul’da TMMOB İl Koordinasyon Kurulları aracılığı ile gerçekleştirilecek.

OHAL KHK’larıyla İhraç Edilen Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Sorunları Yerel Çalıştay tarihleri şöyle:

Diyarbakır Yerel Çalıştayı:

Tarih: 15 Haziran 2019

Saat: 11.00

Yer: Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Toplantı Salonu    
 

İzmir Yerel Çalıştayı:

Tarih: 15 Haziran 2019

Saat: 13.00

Yer: MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

 

İstanbul Yerel Çalıştayı:

Tarih: 16 Haziran 2019

Saat: 13.00

Yer: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube Toplantı Salonu