TÜRKİYE'NİN ENERJİ GÖRÜNÜMÜ 2022 SUNUMU YAYIMLANDI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Odamız Enerji Çalışma Grubu tarafından hazırlanan Türkiye'nin Enerji Görünümü 2022 Sunumu yayınlandı.

İlk olarak 2010’da TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) tarafından düzenlenen Enerji Yöneticisi Eğitimlerinde  eğitim notu olarak  kullanılmak üzere hazırlanan Türkiye Enerji Görünümü Sunumu, o günden bugüne her yıl birçok kez yenilenmiş, güncellenmiş ve kapsamı da zenginleşerek bugünlere gelmiştir.

 Sunum güncelleme çalışmaları 2016’dan bugüne Oğuz Türkyılmaz, Orhan Aytaç ve Yusuf Bayrak tarafından üstlenilmiştir.

Yıllardır , MMO’nun ve TMMOB’nin bir çok etkinliğinin yanı sıra, çok sayıda üniversitede de izleyicilerle paylaşılan MMO Türkiye Enerji Görünümü Sunumu, konuyla ilgili temel bir referans kaynağı olmuştur.

Yine MMO Enerji Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ve  2010’dan bu yana her  iki yılda bir yayınlanan  ve alanında en güvenilir kaynaklardan  biri olan, MMO Türkiye Enerji Görünümü Raporları kapsamında, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020 Raporlarından sonra 2022 Raporunun  da Haziran ayı başında elektronik olarak yayınlanması  ve kamuoyunun  bilgi ve erişimine sunulması öngörülüyor.

MMO Türkiye Enerji Görünümü Mayıs 2022 Sunumu Sunumuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz