Öğrenci Üye Kampı 2016 Başarıyla Tamamlandı

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Görseller: 

MMO Öğrenci Üye Kampı 2016, 27 Ağustos-3 Eylül 2015 tarihlerinde Balıkesir Edremit’te gerçekleştirildi.  

Türkiye`nin çeşitli şehirlerinden öğrenci üyelerin katılımıyla Balıkesir`in Edremit ilçesine bağlı Altınkum Mahallesinde başlayan ve 53 öğrenci üyenin katıldığı kamp, 27 Ağustos Cumartesi günü öğle saatlerinde kayıtların yapılmasıyla başladı.

Oda Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Yunus Yener, Oda Yönetim Kurulu Üyeleri Elif Öztürk, Haydar Dirik, Oda Müdürü Arife Kurtoğlu, Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Seyit Ali Korkmaz, Defne Kıran, Oda Merkezi Teknik Görevlileri Evren Sağ, Aylin Sıla Aytemiz, Fatma Kahraman, Cem Şavur, Ankara Şube Teknik Görevlisi Ali Göktaş, İstanbul Şube Teknik Görevlileri Alican Özalp, Serkan Sevat, Bursa Şube Teknik Görevlisi Esen Öztürk, Oda Merkezi Yayın Görevlileri Yılmaz Eren ve Burak Kayaoğlu kampın organizasyonunda çeşitli görevler üstlendiler.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Oda Yönetim Başkanı Ali Ekber Çakar, Oda Yönetim Kurulu Üyeleri Bedri Tekin, Şayende Yılmaz, Oda Denetleme Kurulu Üyesi Haydar Şahin, Fikret Çaral, Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mart, Bursa Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ferudun Tetik, Bursa Şube Edremit İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Mustafa Akal, Bursa Şube Edremit İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Özder kamp programı kapsamında, açılışta ve oturumlarda konuşmacı olarak yer aldılar.

Kampın açılış konuşmasını Öğrenci Üye çalışmalarından sorumlu Oda Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öztürk ve sorumlu Teknik Görevli Evren Sağ yönetiminde Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar yaptı. Çakar, 1996 yılında başlayan öğrenci üye çalışmalarının iki yılda bir düzenlenen öğrenci üye kurultayları ve de bu yıl beşincisi düzenlenen Öğrenci Üye Kampı ile sürdüğünü belirtti ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Oda Başkanı konuşmasında özetle, bu kampın, öğrenci üyelerin Oda kültür ve perspektiflerini kavramaları, birbirleriyle kaynaşmaları ve mühendislik sorunları ile ülke ve dünya analizini birlikte yapabilmeye katkı sağlamasını, verimli, eğlenceli, dostça bir ortamda geçmesini diledi. Açılış konuşmalarının ardından; tanışma, kamp kuralları ve programı hakkında bilgilendirme yapıldı. Akşam yemeği sonrası ise "Tanışma ve Sosyal Ağlar Atölyesi" ve film gösterimi ile ilk gün tamamlandı.

Kampın ikinci günü Enerji, İSG, Diyalektik ve Edebiyat konu başlıklarında meraklısına dersler düzenlendi. MMO 2016 Yaz Olimpiyatları`nın açılışı da ikinci gün gerçekleştirildi. Ayrıca kamp boyunca düzenlenen ve moderatörlüklerini öğrenci üyelerin yaptığı oturumlarda birçok konu ele alındı. İkinci gün akşam oturumunda Emin Koramaz ve Mehmet Soğancı‘nın konuşmacı olduğu "Dünden Bugüne TMMOB Mücadelesi" başlıklı oturum gerçekleştirildi. 

Sonraki günlerde sırasıyla, "Alternatif Medyanın Ekonomi Politiği" - Onur Kılıç, Defne Özonur ve Ulaş Aydın; "Ortadoğu‘da Son Gelişmeler" - Mustafa Kemal Erdemol ve Necdet Atalay; "Hepimiz Edebiyattan Geldik" - Ercan Kesal ve Mahir Ünsal Eriş; "Yeni Teknolojiler ve Paylaşım Ekonomisi" – Hayri Kozanoğlu; "Darbe ve Demokrasi" - Melih Pekdemir; "Eğitimde Gericileşme ve Laiklik Mücadelesi" – Ünal Özmen ve Feray Aydoğan ve "Müzikli Türkiye Tarihi" - Murat Meriç söyleşileri gerçekleştirildi.

Yine kampta lider eğitmenler eşliğinde ‘`MMO Amaç, Katkı ve Aidiyet``, ‘`Toplumsal Cinsiyet``, ‘`Karar Verme`` ve ‘`Termodinamik`` atölyeleri yapıldı. 

"MMO Öğrenci Üye Örgütlülüğü" başlıklı forumda, nasıl bir öğrenci üye örgütlülüğü olması gerektiğine dair söz alan kamp katılımcıları görüşlerini paylaştılar. Kamp değerlendirmesinde, tüm katılımcıların kampa yönelik görüşleri alındı, kamp yönetiminin düşünceleri öğrenci üyeler ile paylaşıldı.

2 Eylül Cuma akşamı Murat Meriç‘in katılımıyla "Eski 45`likler" eşliğinde eğlenildi.

Kampta ayrıca, Kaz Dağları eteklerindeki Şahinderesi Kanyonu ve Edremit Körfezi`nin panoramik olarak izlenebildiği Zeus Altarı`na geziler düzenlendi, Edremit Körfezi koylarında tekne turuna çıkıldı.

Kamp yaşamında birçok iş öğrenci üyeler tarafından nöbet sistemiyle ortaklaşa yapıldı. Her gün 07.30`da güne uyanış, sabah sporu ve yüzme ile başlayan günler, 09.30`daki kahvaltıların ardından saat 10.30`da başlayan, önceden belirlenmiş konulardaki programlarla sürdü. 

Bilgi yarışması, voleybol, penaltı, satranç, tavla, halat çekme turnuvaları, yüzme, yumurta ve çuval yarışlarının "MMO 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları" adı altında düzenlendiği kampta, yarışmalarda birinci gelen kişi, grup ve takımlara kupa, madalya, kitap vb. hediyeler verildi.

Öğrenci üyeler tarafından kamp gazetesi hazırlandı. Kampta yaşananların mizahi bir dille anlatıldığı Kamp TV izlendi.

3 Eylül Cumartesi günü sabahı, kahvaltının ardından kamp, tatlı yorgunluklarla, yeni arkadaşlıklarla ve örgütlülük bilinciyle sona erdi.

Yayına Giriş Tarihi: 
Pazar, Eylül 4, 2016 - 11:15
Komisyon: 
Genel Öğrenci
Dönem: 
46-(2016-2018)
Gönderi Türü: 
Komisyon
Seslendiği gruplar: