MESLEKİ YETERLİLİK (İŞ MAKİNALARI) ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Görseller: 

Odamız Mesleki Yeterlilik (İş Makinaları) Çalışma Grubu toplantısı, MYK tarafından yayımlanan İş makinaları alanındaki Ulusal yeterlilikler kapsamında yürütülen belgelendirme çalışmalarının iyileştirilmesi amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumuna iletilecek görüş ve önerilerin hazırlanması, Sınavlar öncesinde yapılacak eğitimlere yönelik eğitim müfredatlarının hazırlanması gündemi ile gerçekleştirildi.

20 Ocak 2017 tarihinde Oda merkezinde yapılan toplantıya aşağıdaki isimler katıldı:

Ali Ekber Çakar

Oda Başkanı

Halil Olkan

PBK Belgelendirme Program Kurulu Üyesi

Hüseyin Kaya

PBK Belgelendirme Program Kurulu Üyesi

Abdullah Özcan Bayrakcı

PBK Sınav Yapıcı

Yılmaz Yüce

PBK Sınav Yapıcı

Evren Sağ

PBK YK Üyesi

Can Öztürk

PBK Kalite Yönetim Temsilcisi

Sinem Büyükbenli

PBK Sorumlusu

MYK İŞ MAKİNALARI ÇALIŞMA GRUBU
TOPLANTI TUTANAĞI

Toplantı tarihi: 20.01.2017
Toplantıya Katılanlar : Ali Ekber Çakar, Evren Sağ, Hüseyin Kaya, Halil Olkan, A. Özcan Bayrakcı, Yılmaz Yüce, Sinem Büyükbenli, Can Öztürk
Kararlar:
Karar No 1-  Aşağıdaki alanlar için görev alan üyelerin, toplantıda incelenen ve forklift programına benzer olarak MYK ulusal yeterliliklerinde belirtilen konuları da dikkate alarak (örnek , Kalite Yönetimi vb) sınava girecek farklı bilgi düzeyindeki adaylara yönelik olarak 18 saat, 30 saat, 60 saat olmak üzere 10.02.2017 tarihine kadar üç ayrı eğitim müfredatı hazırlamasına,

Mobil Vinç , Ekskavatör : Yılmaz Yüce
Köprülü Vinç (tavan vinci) , Dozer : Özcan Bayrakcı
Endüstriyel taşımacı (forklift), Kazıcı Yükleyici (Beko-Loder) : Halil Olkan
Greyder, Silindir : Hüseyin Kaya

Karar No  2-  Yılmaz Yüce tarafından MEB sürücü kursları iş makinaları eğitim saatlerinin gruba e-posta ile gönderilmesine,.

Karar No 3-  Daha önceki 04.10.2016 tarihli çalışma grubu toplantısında yazılan ve Mustafa Yazıcı tarafından 06.10.2016 tarihinde düzeltilerek Ali Ekber Çakar’a iletilen,  MYK ya iletilecek görüş yazısı taslağına çalışma grubu tarafından, özellikle aşağıdaki konular açısından gereken ilave ve düzeltmelerin yapılmasına,
- Sınava giriş ön şartları
- sınav uygulamalarında karşılaşılan sorunlar
- yeterlilikler içinde tanımlanan tavsiye edilen eğitim saatleri (Not: Endüstriyel taşımacı yeni revizyon taslağında eğitim saatleri kaldırılmıştır)

Karar No 4-  Sinem Büyükbenli tarafından,  İş makinaları alanında faliyet gösteren firmalardan kullanma, bakım ve servis dokümanlarının istenmesine,
Daha önce şubelerden yazı ile istenen ilgili dokümanların, şubelerin tekrar aranarak istenmesine.

Karar No 5-  Her bir alan için,  Eğitim ve sınav yerinde bulunması gereken ekipman ve makinelerin  çalışma grubu tarafından belirlenerek çalışma grubuna gruba e-posta ile gönderilmesine,

Karar No 6-  Endüstriyel taşımacı UY revizyon taslağına 27.01.2017 tarihine kadar Oda görüşü oluşturabilmek için çalışma grubu üyelerinin çalışma grubuna ve contact form adresine e-posta ile görüş bildirmesine,

Yukarıda alınan kararların OYK onayına sunulmasına, KARAR VERİLDİ.

 

 

Yayına Giriş Tarihi: 
Cuma, Ocak 20, 2017 - 13:45
Dönem: 
46-(2016-2018)
Gönderi Türü: 
PBK
Seslendiği gruplar: