23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Mersin Şubesi

BASINA ve KAMUOYUNA

 

23 NİSAN  ULUSAL  EGEMENLİK  VE  ÇOCUK  BAYRAMI

Değerli  Basın Mensupları;

 

23 Nisan 1920 tarihi Türk Milleti için büyük önem taşımaktadır.  Muhteşem bir hürriyet mücadelesinden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi` nin açılışıyla birlikte yeni bir devleti tarih sahnesine çıkaran Türk Milleti, bağımsızlığa olan inancı sayesinde inanılmaz bir mücadele örneği sergilemiştir.

 Dünyadaki tüm ezilen uluslara örnek olan, emperyalist güçlerin yenilgisiyle sonuçlandırılan Milli Kurtuluş Savaşımızı; Zaferle taçlandıran ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran, kaynağını ve gücünü Halktan alan, Başkanlığını Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK‘  ün yaptığı Türkiye Büyük  Millet Meclisi‘nin 91. Yılı açılışını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

 Değerli Basın mensupları; Halkın kendi kendisini yönetmesi temeline dayalı  ‘‘Cumhuriyet‘‘ yapılanması, bağımsızlık savaşımızla birlikte oluşturulmuştur. Bağımsızlık savaşının başlangıcında;      ‘‘Amasya bildirgesinde ‘‘  ifade edilmiş olan Ulusun bağımsızlığını yine ulusun kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır  ‘‘ sözleriyle belirlenen ‘‘ULUSAL EGEMENLİK‘‘  temeline dayalı ‘‘HALK HÜKÜMETİ‘‘  23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin açılmasıyla yaşama geçirilmiştir.

 Saygıdeğer Basın Mensupları; 1923 tarihinde cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte 1938‘lere kadar geçen süre içerisinde ülkemizin hiç bir dış borcu kalmamışken Atatürk devrimlerinin oluşturduğu çizgiden sapan politikalar bugün ülkemizi bütün emperyalist ülkelere borçlu hale getirmiştir. Ulusal Egemenliğimizin bir sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin açılışının 91.Yılını kutladığımız bugün;  Ülkemiz üzerinde emperyalist güçlerce çok büyük oyunlar oynanmaktadır. Bu amaçla; Sağlam temeller ve kurumlar üzerine oturan ATATÜRK CUMHURİYETİ‘ nin bu kurumlarına; sistemli saldırılar yapılmaktadır.

Değerli Basın mensupları; Bugünkü Türkiye tablosunun çocuklarımıza vaat ettiği gelecek tehlikeli ve karanlıktır.

Ulu önder Atatürk‘ün Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin açıldığı bu günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan, dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliği de taşıyarak dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirilmesine katkıda bulunması açısından büyük öneme sahiptir.

Unutulmamalıdır ki; çocuklarımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti‘nin teminatıdır, barışın ve umudun simgesidir. Dolayısıyla Türk çocuklarını mutlu edebilmek, onlara iyi bir gelecek sunabilmek, çocuklarımızı milli ve manevi değerler aşılayarak, topluma faydalı bireyler oluşturmak hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; TMMOB Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi olarak TBMM‘nin açılışının 91.Yılı nedeniyle, Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ü en derin sevgi ve saygıyla anıyor, Büyük Türk Milleti`nin ve sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  (23.04.2011)

                                                                                   TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI

                                                                                                                       MERSİN ŞUBESİ