DARIPINARI İLKÖĞRETİM OKULU BİLGİSAYARLI KÜTÜPHANE AÇILIŞI BASIN AÇIKLAMASI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Mersin Şubesi

Türkiye'nin yarınlarında aydınlık yüzler görmenin ön koşulu, bugün çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmekten geçiyor.

 

Kıymetli basın mensupları,

Türkiye'nin yarınlarında aydınlık yüzler görmenin ön koşulu, bugün çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmekten geçiyor.Eğitimde fırsat eşitliğini yakalayamamış çocukların daha iyi bir eğitim olanağına kavuşmadan, hızla değişen bu dünyada başarıya ulaşma şansları azdır.
Ülkemizde uzun yıllardan beri uygulanmak zorunda kalınan,toplumsal maliyeti çok yüksek,ekonomik istikrar programları karşısında,eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri ve istekleri doğru eğitim politikalarıyla başarabiliriz.Vatandaşlarımızın karşılaştıkları eşitsizliklerin giderilmesi çeşitli yoksunlukların hafifletilmesi ve yoksulluğun azaltılması için sanayileşme kadar eğitime de ağırlık verilmesi zorunludur.Kamu kaynaklarının yetersiz kaldığı günümüzde herkesin gücü oranında eğitimimizin sorunlarının çözümüne destek olması büyük önem taşımaktadır.

Bu bağlamda,Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubesi üyeleri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında almış oldukları kararlarla her dönem ''kırsal kesimde bir okula bilgisayarlı kütüphane ve kitap bağışı''düzenleyerek eğitime katkı sağlamayı kendisine görev bilmiştir.Tamamı üyelerimizin katkılarıyla;Doruk beldesi Toroslar İlköğretim Okuluna ve Ayvgediği Çapar İlköğretim Okuluna
bilgisayarlı kütüphane ve kitap bağışı yapılarak sosyal sorumluluklar yerine getirmeye çalışılmaktadır.
Darıpınarı Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna bilgisayarlı kütüphane yapmaya karar vermemize, bize gelen bir mektup vesile olmuştu.
Denize olta atmak,
Saat iki, bilgisayar sınıfında internette geziniyorum.''mersin.meb,gov.tr''de sizin haberinizi okudum.Yine Mersin'in bir köyü olan Ayvagediği'ne eğitim gönüllüleri olarak on bilgisayar,bir kütüphane ve onlara kitap yapmışsınız.Sizler çok mu iyisiniz?yoksa Ayvagediği'ndeki öğrenciler mi çok şanslı?Bizim burası yatılı okul olmasına rağmen hafta sonları da buradayız.Bir kütüphanemiz yok.Bir buçuk ay önce bizlerin aramızda topladığı dörder milyon ile öğretmenimiz 60-70 tane roman aldı.Şimdi 18.kitaptayım...
Bu mektubu bu okuldan sevgili İpek Akın bizlere yazmıştı.Bu mektup bizleri öyle etkiledi ki bu sebepten dolayı Darıpınarı Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna bilgisayarlı kütüphane yapmaya karar verdik.
Bizler;
Çocuklarımızın Cumhuriyet temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağ duyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı arzulamaktayız.
 
Bizler eğitime katkıya devam edeceğiz.Eğer burada çocuklarımızın gözlerinde bir ışık bile görebilirsek ne mutlu bize, çocuklarımızın dünyasını değiştirebilirsek,daha yaratıcı fikir dünyasını geliştirebilirsek ne mutlu bize.

Bu projemizin gerçekleşmesinde katkı koyan, emek veren üyelerimize , destekleyen herkese , çalışmalarımızın kamuoyuna aktarılmasında bize her zaman destek olan yazılı ve görsel basınımız ve çalışanlarına teşekkür ediyor,Üyelerimiz adına sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.  28.05.2008
                                                                                                   Naci ERÇOLAK
                                                                                           Şube Yönetim Kurulu Başkanı
                                                                                                                                                                            
                                                                                       TMMOB Makina Mühendisleri Odası
                                                                                        Mersin Şube Yönetim Kurulu adına