SURUÇ KATLİAMINI LANETLİYORUZ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Mersin Şubesi

                                              SURUÇ KATLİAMINI LANETLİYORUZ

"Kobane?yi Beraber Savunduk, Beraber İnşa Ediyoruz" sloganıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve diğer illerden Şanlıurfa`nın Suruç İlçesi`ne giden Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyelerine yönelik bombalı saldırıda 32 kişi yaşamını yitirdi, yüzlercesi yaralandı. Hemen her gün barışın, özgürlüğün, kardeşliğin düşmanlığını yapan ve şeriatçı güçleri destekleyen siyasal iktidar, ülkemiz ve Ortadoğu?ya kan kusturmaktadır. Emperyalizm ve AKP iktidarı, Ortadoğu?daki savaş ve katliam ortamının baş sorumlularıdır. Siyasal iktidar, iktidarını koruma mücadelesini uzun süredir sürdürdüğü maceracı dış politikasıyla birleştirmiştir. İktidar, şeriatçı, faşist güçleri kullanarak demokrasi güçlerine yönelik terör ortamı oluşturmaktadır.

Bu süreçlerde Suriye ye komşu olan illerimiz çok daha fazla etkilenmektedir. Son olarak Tarsus ilçemizde yaşanan olaylar Mersin ilimizin ve ilçelerimizin bu süreçten ne kadar çok etkilendiğinin de bir göstergesidir.

Suruç katliamının sorumluları açığa çıkarılarak cezalandırılmalı ve tarih önünde hesap vermelidir. TMMOB Makina Mühendisleri Odası Mersin şubesi olarak Suruç katliamını öfke ve lanetle kınıyor; katliamda can veren gençlerin aileleri, yakınları, arkadaşları ve demokratik kamuoyuna baş sağlığı, yaralı gençlere acil şifalar diliyoruz.

 

Mehmet Akif ERMAN

TMMOB

Makina Mühendisleri Odası

Mersin Şube Yönetim Kurulu Başkanı