Şubemiz ve TTMD İşbirliği İle “Gazlı ve Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri” Semineri Düzenlendi.

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Samsun Şubesi

23 Kasım 2018 tarihinde Şubemiz ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) Samsun Temsilciliği işbirliği ile üyelerimize yönelik “Gazlı ve Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri” semineri düzenlendi.

Seminerde açılış konuşması yapan TTMD Samsun Temsilcisi Cem GÜREL “TTMD olarak MMO Samsun Şubemizde siz değerli katılımcılara yönelik düzenlediğimiz seminerlerimize burada bir yenisini daha eklediklerini, “Gazlı ve Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri” Mak. Müh. Ahmet KAHRAMAN tarafından değerli bilgiler aktarılacağını ve seminerimizin verimli geçmesini dilerim” dedi.

Seminerde açılış konuşması yapan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN; “Türk Tesisat Mühendisleri Derneği ile birçok çalışmalar yaptıklarını, Türk Tesisat Mühendisleri Derneğinin meslek disiplinimizin ihtisaslaşmış bir sivil toplum örgütü olduğunu ve Odamızın da kardeş kuruluşu olduğunu ve meslek disiplinimize giren her türlü etkinliği birlikte yapmaya hazır olduklarını” söyledi.

Gürkan sözlerine “Binaların yangından korunması yönetmeliği hayata geçtiği süreçten itibaren bu sektörün daha da ihtisaslaştığını, yangın tesisatları hazırlanırken projesinden, uygulaması ve kontrol aşamasında biz makine mühendislerin çok önemli rolleri olduğunu” söyledi.

Gürkan ayrıca “Yangın tehlikesinin; canlı yaşamına yönelik en ciddi risk unsurlarından bir tanesi olduğunu, etkin bir yangınla mücadelenin yapıların tasarım yani projelendirme aşamasında yangın riskinin gözetilerek tasarımın gerçekleştirilmesiyle olabileceğini, toplumun yangına karşı bilincinin artırılmasının olası risklerin bertaraf edilmesi açısından gereklilik oluşturduğunu ve bu kapsamda 2013 – 2014 eğitim – öğretim yılında İlköğretim 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik yangın bilincinin arttırılabilmesi amacı ile Samsun İli Atakum, Canik, İlkadım ve Tekkeköy ilçelerinde bulunan 91 adet merkez ve köy okullarında eğitim görmekte olan 42.000’i aşkın ilköğretim öğrencine yönelik “Yangın Güvenliği” sosyal sorumluluk projesinin düzenlediğini” söyledi.

MMO Samsun Şube ve TTMD işbirliği ile düzenlenen seminerde Mak. Müh. Ahmet KAHRAMAN “Sulu Söndürme Sistemi Tasarımı ve Sık Rastlanan Tasarım ve Montaj Hataları, Köpüklü Söndürme Sistem Tasarımı ve Ekipmanlarının Kullanım Alanları ve HFC227ea Temiz Gazlı Yangın Söndürme Sisteminin Tasarımı ve Söndürme Prensipleri” hakkında üyelerimize detaylı bilgi aktarmıştır. 

Seminerin ardından TTMD Samsun Temsilcisi Cem GÜREL tarafından Mak. Müh. Ahmet KAHRAMAN’a vermiş olduğu değerli bilgiler için teşekkür belgesi verilmiştir.