Tesisat Mühendisliği Dergisi: Tesisat Mühendisliği 3

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Sunuş

Sayın okurlarımız dergimizin yeni sayısı ile yeniden birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. II. sayımızda, ilk sayımıza gelen eleştiriler doğrultusunda yaptığımız düzenlemeler olumlu karşılandı, bu sayımızda yine sizin eleştirileriniz doğrultusunda yenilikler var. Örneğin görsel yan geliştirilmeye çalışılarak daha çok resme yer verildi. İşlenen kapak konusu yasa ve yönetmelikler açısından ülkemizde zayıf bir uygulama alanı olduğundan bu konudaki yabancı standart ve yönetmeliklere geniş ölçüde yer verildi.

Bu sayımızda havuz tesisatı ve uygulamaları ile ilgili, havuz tesisatı, havuz filitrasyonu, havuz kimyasalları, yüzme havuzu ve suyunun hazırlanma standartları, havuzların ısıtılması gibi farklı açılardan ele alınan havuz konusu örnek bir proje ile de detaylı olarak okuyucuya sunulmaya çalışılmıştır.

Havuz tesisatı konusunda uzman üyelerimizden biri olan sayın Sami BÖLÜKBAŞI ile yapılan söyleşininde meslektaşlarımızın ilgisini çekeceğine inanıyoruz.

Tanıtımı yapılan kitaptan bir bölümün çevirisinin de yer aldığı bu sayımıza yazıları ile katkıda bulunan sayın Üzeyir ULUDAĞ‘ a, sayın Serap AKKAYA1 ya, Sayın Erol YAŞA‘ ya, sayın Ali AKGÜN‘ e, sayın Nadire ERKOÇ‘ a, sayın Semih Ferit EMEKLİ‘ ye, Sayın Sami BÖLÜKBAŞIOĞLU‘ na, sayın Duran TÜRK‘ e ve tüm katkısı olanlara teşekkür ediyoruz.

Bundan sonraki sayılarımızda sizlerin de katkı ve eleştirilerinizi bekliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla

Yayın Kurulu