Tesisat Mühendisliği Dergisi: Tesisat Mühendisliği 4

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Sunuş

Sayın Okurlarımız,

Dergimizin dördüncü sayısında sizlerle birlikte olmaktan mutluyuz. Henüz çok genç olan dergimizin çıkışında ve siz okurlarına ulaşması sürecinde zaman zaman bazı gecikmelerle karşılaşabiliyoruz. Bu sayımızda da ilgili kişi ve kuruluşların yoğun bir etkinlik döneminde olması ve Kurban Bayramı‘ nm araya girmesi nedeniyle biraz gecikme söz konusu olmuştur. Geçici bir süre için bu tür gecikmelerin olabileceğini belirtiyor hoşgörünüz ve desteklerinizle bu olumsuzlukları aşacağımıza inanıyoruz.

Bu sayımızın "Çevre ve Arıtma Tesisatı" olarak içeriği çok geniş bir alanı kapsamakta. Çevre etkinliklerinin yoğun olduğu Mayıs -Haziran aylarında izlediğimiz etkinliklerden örnekler sunmak istedik sizlere.

Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız Ümraniye çöplüğü‘ndeki facia nedeniyle katı atık sorununa biraz genişçe yer verdik.

Almanya ve İsviçre‘den iki örnek sunmanın yararlı olacağını düşündük. İçme suyu arıtımı ve Atık suların arıtılması ile ilgili yazıların yanısıra çok yoğun olarak tartışılan termik santrallarm çevre sorunu ile ilgili bir yazı da bulabileceksiniz bu sayıda. Ayrıca konu ile ilgili yönetmelikleri de özetleyerek tanıtmaya çalıştık. Yine uygulanmış bir proje ile de verilen bilgilerin desteklenmesini sağlamaya çalıştık.

Söyleşi bölümümüzde İSKİ GENEL Md. Sayın Ergun Göknel ile İstanbul Arıtma Projesini konuşmak istedik. Ancak olumlu olarak değerlendirilen talebimiz anlaşılamayan nedenle son anda geri çevrildi.

Bu sayımıza yazıları ile katkıda bulunan Sayın Uğur Dinçer‘ e, Sayın Erol Yaşa‘ ya, Sayın Engin Armay‘ a, Sayın Tomurcuk Himmetoğlu‘ na, Sayın Metin Yücel‘ e, Sayın Süleyman Evcimen‘ e, projelerinin tanıtımına izin veren Modern Karton A.Ş. Genel Md. Sayın Ali İhsan Araş ile Alman Ekonomisi Türkiye Resmi Delegasyonu Bürosu çalışanları ve ÇEVRETED Müdürü Sayın İlkin Dereli‘ ye ve tüm katkısı olanlara teşekkür ediyoruz.

Temmuz sayımızda "Güneş Enerjisi" kapak konusu ile tekrar birlikte olmak dileği ile çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Yayın Kurulu