Tesisat Mühendisliği Dergisi: Tesisat Mühendisliği 7

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Sunuş

Değerli Okurlarımız.

Dergimizin yedinci sayısında, "Yüksek Yapılar" kapak konusunun ikinci bölümü ile ilgili genel tanımlar ve yaklaşımlar sunulmuş ve yüksek yapı tesisatları ile ilgili teknik yazılar yer almıştı.

Bu sayımızda yüksek yapılarda doğal gaz tesisatı, iklimlendirme tesisatı, yangın tesisatı ve otomasyon sistemleri ile ilgili makalelerle konumuza devam ediyoruz. Ara tesisat katlarının kullanılmak zorunda olduğu bu tip binalarda gürültü probleminin çözümüne ilişkin öneriler sunan bir yazı ile özellikle turistik işletmelerde büyük önemi olan çamaşırhane tesisatı ile ilgili bir yazı da bulabileceksiniz. Ayrıca yine uygulanmış bir projenin tanıtımını sunduk sizlere.

Bu sayımıza yazıları ile katkıda bulunan Sayın Kevok Çilingiroğlu‘na, Sayın Yrd. Doç. Dr. Nurdil Eskin‘e, Sayın Kazım Karadağ‘ a, Sayın Uğur Köktürk‘e, Sayın Doç. Dr. Oğuz Soylu‘ ya, Sayın İsmail Turanlı‘ ya, Sayın Erol Yaşa‘ ya ve proje tanıtımı bölümünü hazırlayan Sayın Bülent Altan‘ a teşekkür ediyoruz.

Değerli okurlarımız ilk sayılarımızda duyurduğumuz kapak konuları 7. sayımızla birlikte tamamlanmış olup yayın danışma kurulu‘ nün önerileriyle takvime bağlanan kapak konuları aşağıda verilmiştir.

Ekim 1993 Doğal Gaz ve Alternatif Enerji Kaynakları

Kasım 1993 Vanalar

Aralık 1993 Enerji Geri Kazanımı

Ocak 1994 Plastik Borular

Şubat 1994 Bina Otomasyonu

Ekim sayısında birlikte olmak umuduyla esenlikler dileriz.

Yayın Kurulu