İKTİDARIN BASKILARI BİZLERİ YILDIRAMAYACAK

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Adana Şubesi

İKTİDARIN BASKILARI BİZLERİ YILDIRAMAYACAK

31 Mayıs akşamı Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi polis tarafından basılmaya çalışıldı.1 Haziran 2013 tarihinde Ankara Kızılay‘da Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreteri Ercüment Şahin ÇERVATOĞLU, polis tarafından keyfi bir şekilde gözaltına alındı. TMMOB Kırklareli İKK sekreteri ve onunla birlikte 7 üyemize 20‘nin üzerinde davaaçıldı. Taksim dayanışması davasında 6 yöneticimiz14 yıl 4 aya varan hapis istemiyle yargılanıyor. Bu verdiğimiz birkaç örnek, iktidarın emek ve meslek örgütlerine yönelik düşmanca tavrının sadece TMMOB düzlemindeki somut göstergeleridir.

Yine 31 Mayıs Cumartesi günü, geçen yıl aynı tarihlerde başlayan halk hareketinin yıldönümünde iktidarın polisi yine tomaları, gaz ve ses bombaları, silahları ve copları ile Türkiye‘nin dört bir tarafında olduğu gibi Adana‘da da halka saldırdı, çok sayıda insan yaralandı, gözaltına alındı, kitlelerin anayasal demokratik haklarını kullanmaları engellendi.

Erdoğan-AKP iktidarının şiddet ve teröre dayalı olarak ayakta kalmaya çalıştığı bilinmektedir. Ancak yine bilinmektedir ki emek örgütleri, mesleki demokratik kitle örgütleri ve bütün örgütlenmeler halkın yanında saf tutarak direnmeye devam etmektedir, edecektir. Bu bütünün bir parçası olan bizler, siyasi iktidarın anti-demokratik uygulamalarını, uyguladığı halk düşmanı politikalar ile şiddet ve terörünü kınamaktadır.

Hiçbir güç ve zorbalık bizi eşit, özgür, demokratik Türkiye mücadelemizden alıkoyamayacak, yıldıramayacaktır. TMMOB örgütlülüğü, bütün örgütlü üye ve yöneticileriyle, ülkemizin, halkımızın çıkarlarının yanında, iktidarın zorbalıklarına, sömürü ve rant politikalarına karşı kararlılıkla direnmeye, tüm muhalif güçlerin birlikte mücadelesinin içinde yer almaya devam edecektir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Adana Şube Yönetim Kurulu