Eskişehir Şube Çalışma Programı

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

BİZ KATILIMCI DEMOKRAT MÜHENDİSLER her dönem oldugu gibi bu dönem de meslektas, ülke ve çevre sorunlarıyla ilgili üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirdik. Problemlerin çözümü için meslektaslarımızla güç birligi yaptık. Ülkemizde agırlasan ekonomik kriziyle birlikte, sanayi problemlerinin özellikle genç meslektaslarımızın artan işsizlik sorunlarına yönelik çözüm önerileri üretip kurumlarla paylastık. Genç üyelerimiz ve ögrenci üyelerimize mesleki birikimlerimizi aktarmak amacıyla egitimler ve sosyal faaliyetler düzenledik. Bütün üyelerimizin faaliyetlerine kosulsuz destek olduk.

Şube Genel Kurul ve Seçimlerimizin hemen ardından başlayan pandemi süreciyle birlikte yaşam standarlarımızda çok büyük değişimler oldu. Özellikle iş yaşamamızda tanıştıdığımız uzaktan çalışma ile birlikte çoğu meslektaşımız evlerinden mesailerine devam ettiler. 

Sehrimizde kurulması düsünülen termik santralin zararlarını bilim ışığında anlatarak Kamuoyunu bilgilendirdik. Santralin kurulmaması için hukuki mücadeleyi baslattık. Aynı bölgede bulunan Sevinç Mahellesinde kurulması planlanan kömür ocağına karşı da mücadelemize başlatacağız. Bölgemizde yenilebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmak için gerekli çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. 

Şehrimizin kullanım suyu teminini sağlayan Porsuk Çayının, iklim şartlarındaki değişiklikler ve yanlış uygulanan tarım politikaları sebebiyle seviye azalması yaşanması ve önümüzdeki dönemlerde susuz kalma tehlikemiz bukunmaktadır. bu konu ile ilgili STK'larla birlikte gündem oluşturacağız.

Dünyanın ve ülkemizin enerji problemlerinin neler olduğunun bilinciyle yeni dönemde de özellikle ülkemizde yenilebilir enerji kaynaklarının (güneş, rüzgar, toprak,su,vb.) kullanımının yaygınlaştırılması konusunda kamuoyu yaratarak gerekli çalışamalarının yapılmasını sağlamak en büyük hedefimizdir. 

Her gün meslek ve meslektaş sprumlarımız hızla büyümektedir. İşsizlik, beyin gücü, düşük ücret ve yetişmiş insan profiline uygun olmayan işlerde çalışma gibi sorunlarımızı aşmaya yönelik çalışmalar yapacağız.

SGK tarafından tek taraflı olarak feshedilen "mühendis asgari ücret" protokülünün tekrar imzalanıphayata geçmesi için çalışmalar yapacağız.

Üyelerimizle dayanışma içinde mesleğimize, ülkemize, barışa, demokrasiye, hukuka ve insan hakları temel ve evrensel değerlerine ve ülkemizin kurucu değerlerine sahip çıkacağız.

Eğitim programlarımızı çeşitlendirerek, daha fazla sayıda meslektaşımızın sertifikalı eğitim almasını, yeni uzmanlık alanlarının açılmasını ve meslektaşlarımızın uzmanlıklarının geliştirilmesini sağlayacağız. 

Üyelerimizin daha çok kongre ve seminerlere katılmasını sağlayacağız ve bu etkinliklerdeki sunumları üyelerimize ulaştıracağız.

Öğrenci üyelerimizin staj,mesleki yeterliliklerini geliştirme ve kişisel gelişimleri konusunda çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. 

 Organize sanayi bölgeleri, kamu, özel sektör, serbest çalışan meslektaşlarımız için farklı yıllık iletişim toplantıları oluşturulacak ve sorunların çözümü ile ilgili aksiyonlar yapılacaktır. 

Genç meslektaşlarımızla ve işyeri temsilcilerimizle daha çok bir araya gelerek, üyelerimizin daha aktif ve etkin olacağı bir yönetim anlayışıyla çalışmalar yapacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle birleştiğimiz ortak amaçlarımıza doğru yürüyebilmek için, Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesinin 14. Dönem  Yönetim Kurulunda görev almaya talip olduğumuzu  tüm meslektaşlarımızın ve Kamuoyunun bilgisine sunarız. 

 

              

                 Saygılarımızla
Katılımcı Demokrat Mühendisler Grubu