Eskişehir Şube Çalışma Programı

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

BIZ KATILIMCI DEMOKRAT MÜHENDISLER her dönem oldugu gibi bu dönem de meslektas, ülke ve çevre sorunlarıyla ilgilendik. Problemlerin çözümü için meslektaslarımızla güç birligi yaptık. Ülkemizin agırlasan ekonomik kriziyle birlikte, sanayi problemlerinin özellikle genç meslektaslarımızın artan issizlik sorunlarına yönelik çözüm önerileri üretip kurumlarla paylastık. Genç üyelerimize ve ögrenci üyelerimize mesleki birikimlerimizi aktarmak amacıyla egitimler ve sosyal faaliyetler düzenledik. Bütün üyelerimizin faaliyetlerine kosulsuz destek olduk.

Dünyanın ve ülkemizin enerji problemlerinin neler oldugunun bilinciyle yeni dönemde de özellikle ülkemizde yenilenebilir enerji kaynaklarının (günes, rüzgar, toprak, su vb.) kullanımının yaygınlastırılması konusunda kamuoyu yaratarak gerekli çalısmalarının yapılmasını saglamak en büyük hedefimizdir. 

Sehrimizde kurulması düsünülen termik santralin zararlarını bilim ısıgında anlatarak Kamuoyunu bilgilendirdik. Santralin kurulmaması için hukuki mücadeleyi baslattık. Bölgemizde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlastırmak için gerekli çalısmaları yapmaya devam edecegiz.

Hergün meslek ve meslektas sorunlarımız hızla büyümektedir. Issizlik, beyin göçü, düsük ücret ve yetismis insan profiline uygun olmayan islerde çalısma gibi sorunlarımızı asmaya yönelik çalısmalar yapacagız. 

SGK tarafından iptal edilen “mühendis asgari ücret” protokolünün tekrardan imzalanıp hayata geçmesi için çalısmalar yapacagız.

Üyelerimizle dayanısma içinde meslegimize, ülkemize, barısa, demokrasiye, hukuka ve insan hakları temel ve evrensel degerlere sahip çıkacagız.

 Egitim programlarımızı çesitlendirerek, daha fazla sayıda meslektasımızın sertifikalı egitim almasını, yeni uzmanlık alanlarının açılmasını ve meslektaslarımızın uzmanlıklarının gelistirilmesini saglayacagız. 

Üyelerin daha çok kongre ve seminerlere katılmasını saglayacagız ve bu etkinliklerdeki sunumları üyelere ulastıracagız. 

Ögrenci üyelerimizin staj, meslegi ögrenme ve kisisel gelisimleri konusunda çalısmalar yapmaya devam edecegiz. 

Genç meslektaslarımızla daha çok bir araya gelerek sorunların çözümüne yönelik çalısmalar yapacagız. 

Bu duygu ve düsüncelerle birlestigimiz ortak amaçlarımıza dogru yürüyebilmek için, Makina Mühendisleri Odası Eskisehir Subesinin 13. Dönem Yönetim Kurulunda görev almaya talip oldugumuzu tüm meslektaslarımızın ve Kamuoyunun bilgisine sunarız.
               

                 Saygılarımızla
Katılımcı Demokrat Mühendisler Grubu