İstanbul Şube Haberleri

×

Hata mesajı

  • User warning: The following module is missing from the file system: gmap. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/html/includes/bootstrap.inc).
  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul subesi

ULUSLARARASI İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONGRESİ’NE KATILDIK

18 Haziran 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın düzenlediği 9. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresine katılarak iş güvenliği ile alakalı çeşitlik konularda sunumlar gerçekleştirdi.

ASANSÖR PERİYODİK KONTROL YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI

18 Haziran 2018

Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımladı. Buna göre, bina ya da yapıda sürekli kullanılan asansörün periyodik kontrolü yılda en az bir defa, Bakanlık tarafından yetkilendirilen ve ilgili idareyle protokol imzalayan A tipi muayene kuruluşuna yaptırılacak.... Devamı

ÇEVİK İŞ SÜREÇLERİ, ETKİN ÜYE DENEYİMİ

18 Haziran 2018

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin dijital dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. MMO İstanbul  Şube Sekreteri İbrahim M. Tataroğlu ve İş Geliştirme ve Dijital Dönüşüm Birimi Sorumlusu Alican Özalp, Oda’nın dijitalleşme projesinde attığı adımları ve ilerleyen dönem... Devamı

İMZA TÖRENİ VE KOKTEYLİMİZE DAVETLİSİNİZ

18 Haziran 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Akışkan Gücü Derneği arasında yapılacak olan Hidrolik ve Pnömatk projelerinin kayıt altına alınması protokolü imza töreni ve kokteyli 21 Haziran Perşembe saat 17.00’de MMO İstanbul Şube’de gerçekleştirilecektir.

Üyelerimizin, sektör dernekleri ve sektör... Devamı

MAKİNA BÜLTEN’İN HAZİRAN 2018 SAYISI YAYINDA!

06 Haziran 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin aylık olarak yayımladığı Makina Bülten’in Haziran 2018 sayısı çıktı.

 

9. DOĞA VE UÇURTMA ŞENLİĞİNDE BULUŞTUK

06 Haziran 2018

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin her yıl düzenlediği Doğa ve Uçurtma Şenliği’nin dokuzuncusu, 13 Mayıs 2018 tarihinde MMO Büyükçekmece Göl Havzası’nda düzenlendi.

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

29 Mayıs 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yöneticileri Beşiktaş Belediye Başkanı Tahir Doğaç'ı 28 Mayıs 2018 tarihinde makamında ziyaret etti. 

İKİTELLİ’DE UYGULAMALI EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYOR!

29 Mayıs 2018

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak eğitimin akıllarda yer etmesi ve kalıcı olabilmesi için uygulamalı olarak yapılması gerekliliğine olan inancımızla, ikinci uygulamalı eğitim merkezimizi nitelikli ara teknik/teknik eleman ihtiyacının çok olduğu organize sanayi bölgelerinin... Devamı

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

22 Mayıs 2018

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 24 Haziran Seçimlerine ilişkin TMMOB Örgütlülüğüne yönelik bir yazı yayınlayarak, tüm üyelerimize oy kullanma ve sandıklara sahip çıkma çağrısında bulundu.

BÜYÜK VERİ, BÜYÜK SAYILAR YASASI VE DEĞER ÜRETİMİ

11 Mayıs 2018

Büyük sayılar yasası, bir olayın gözlem sayısının sonsuza yaklaştıkça gerçek ihtimallere daha çok yakınlaşacağımızı ifade eden istatistiksel bir tanımdır. Bu kanunun işleyişini göstermek adına verilmiş olan en ünlü örnek yazı tura oyunudur. Bir paranın yazı mı tura mı geleceğini kesin... Devamı

3D YAZICI İLE DERİ ÜZERİNE ELEKTRONİK VE HÜCRE BASKISI

11 Mayıs 2018

Minesota Üniversitesi araştırmacıları yenilikçi bir araştırma ile düşük maliyetli bir 3D yazıcı kullanarak ilk defa elin üzerine elektronik bir nesne yazdırmayı başardılar. Bu teknoloji sayesinde, vücudumuzdaki kimyasal veya biyolojik değişikleri tespit edebilecek sensörler doğrudan... Devamı

MAKİNA BÜLTEN’İN MAYIS 2018 SAYISI YAYINDA!

09 Mayıs 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin aylık olarak yayımladığı Makina Bülten’in Mayıs 2018 sayısı çıktı.