İstanbul Şube Haberleri

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul subesi

Asansörlerin Kamusal Denetimini Kaldırmak ve Periyodik Kontrolleri Piyasaya Açmak Kabul Edilemez!

09 Aralık 2019

TMMOB MMO İstanbul Şubesi, Bakırköy Belediyesi'nin Makina Mühendisleri Odası ile yapmış olduğu asansör periyodik kontrollerine ilişkin protokolü iptal etmesi üzerine, 09 Aralık 2019 Pazartesi günü 12.00'da, MMO İstanbul Şubesi Konferans Salonu'nda bir basın açıklaması yapıldı.

MMO... Devamı

Makina Bülten 2019 Aralık Sayısı Yayında!

06 Aralık 2019

Bilim, teknik, mühendislik ve kültür sanat konularında özgün ve güncel içeriklerle hazırladığımız Makina Bülten, 2019 Aralık sayısıyla yayında!

İlk Güneş Enerji Santrali Eğitimimiz Gerçekleştirildi

03 Aralık 2019

İlk güneş enerji santrali eğitimimiz, Şubemiz Enerji Komisyonu'nun sektör deneyimli uzman mühendisleri tarafından hazırlanan "Güneş Enerji Santralı Eğitimi Ders Notları" kitabına uygun olarak 29-30 Kasım ve 01 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Dönmek mi, Döndürmek mi?

02 Aralık 2019

Bildiğiniz üzere, araçların viraja girerken yaşadıkları ilk problem iç ve dış tekerleklerin virajda farklı yol almalarıdır. Bu sorun diferansiyelin geliştirilmesiyle çözülmüştür. Ancak tek problem bu değildir; sürücünün direksiyonu viraja uygun şekilde çeviriyor olmasına ve araçtaki... Devamı

Rüzgâr ve Hidroelektrik Enerji Santrali Eğitimleri Başlıyor!

02 Aralık 2019

Rüzgâr Enerjisi Santrali Eğitimi ile 6446 No.lu Elektrik Piyasası Kanunu ve 5346 No.lu Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımına İlişkin Kanun kapsamında rüzgâr enerjisine dayalı üretim faaliyeti için yapılacak projelerin uluslararası standart ve ilgili... Devamı

Bilim ve Mühendislik Tarihi

02 Aralık 2019

İnsan, iki ayak üzerinde yürümeye ve mağaralarda yaşamaya başladıktan sonra serbest kalan ellerini ustaca kullanmasını bilmiştir. Bu durum, insanın kendi gereksinimleri doğrultusunda ve çeşitli amaçlara yönelik olarak aletler yapmaya başlamasını sağlamıştır. Bu aletlerin yapımında insanın... Devamı

İBB (İSMEK) Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Sayın Erkan Duyar'ı Makamında Ziyaret Ettik

29 Kasım 2019

İBB (İSMEK) Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Sayın Erkan Duyar'ı, 28 Kasım 2019 Perşembe günü makamında ziyaret ettik.

Anadolu Yakası Meslekte 30-35-45. Meslekte Onur Yılı Etkinliği Gerçekleştirildi

28 Kasım 2019

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Anadolu Yakası Meslekte 30-35 ve 45. Onur Yılı Etkinliği 27 Kasım 2019 Perşembe günü Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

MMO ve Tesisat Sektöründeki Dernekler Toplantı Gerçekleştirdi

21 Kasım 2019

MMO ve tesisat sektöründeki dernekler arasında yapılan ortak toplantı, 20 Kasım Çarşamba günü İstanbul Şube’de gerçekleştirildi. Oda ile sektör derneklerinin ortak yürütecekleri çalışmaların ele alındığı toplantıda konu başlıklarından bazıları; iç ortam hava kalitesi, BİM, dijitalleşme, yapı... Devamı

Avrupa Yakası Meslekte 30-35-45. Meslekte Onur Yılı Etkinliği Gerçekleştirildi

19 Kasım 2019

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Avrupa Yakası Meslekte 30-35 ve 45. Onur Yılı Etkinliği 18 Kasım 2019 Pazartesi günü Yunus Emre Kültür Merkezi / Bakırköy’de gerçekleştirildi.

TMMOB Mühendis, Mimar Ve Şehir Plancılarının Güncel Sorunları Ve Çözüm Önerileri Kurultayı Gerçekleştirildi

12 Kasım 2019

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği 45. Dönem Genel Kurulu tarafından, meslektaşlarımızın güncel sorunlarının tespit edilmesi ile çalışma ve sosyal yaşamlarında uğradıkları kayıpların gündeme getirilmesi amacıyla TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Güncel Sorunları ve Çözüm... Devamı

Hidroelektrik Santralları ve Türkiye

12 Kasım 2019

Türkiye’de 2018 yılında elektrik üretiminin %37,2’si kömür, %30’u doğal gaz, %19,9’u hidrolik, %0,5’i petrol, %11,4 yenilenebilir (rüzgâr, güneş, jeotermal) ve %1’i diğer kaynaklardan karşılanmıştır.