İstanbul Şube Haberleri

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul subesi

TARAMA TEKNOLOJİSİ ÜÇ BOYUTLU TASARIMA DETAY KATIYOR

13 Şubat 2019

Birkaç yıl önce, Arden Engineering Constructors şirketinin Bina Bilgi Modelleme (BIM) Müdürü Bill Cameron, mekanik, elektrik ve tesisat sistem (MEP) restorasyonları için teklif taleplerinin, yeni sistem kurulması için olanlara nazaran azımsanamayacak derecede arttığını görmüştür. Şirketin... Devamı

VERİMLİ ÜRETİM İÇİN YENİ NESİL OTOMASYON

11 Şubat 2019

Otomasyon ve Sistem Verimliliği konusunda Uzman Elektronik Mühendisi Atalay Türkeş, otomasyon sistemlerinde verimliliği artıracak hususları ve otomasyonun geleceği konusunda öne çıkacak olan Big Data ve Nesnelerin İnterneti konusunu Makina Bülten okuyucuları ile paylaştı.

Atalay... Devamı

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

11 Şubat 2019

Yangın söndürme sistemlerinin önemine işaret eden MMO İstanbul Şubesi Mekanik Tesisat Birimi Sorumlusu Onur Ayhan Kılyar, fabrika, imalathane, hastane, otel gibi büyük kompleks yapılardan, en küçük yapılara kadar her alanda kullanılacak yangın algılama, ihbar ve söndürme sistemlerinde doğru... Devamı

AMELİYATHANELERDE HİJYENİK İKLİMLENDİRME NASIL OLMALIDIR?

07 Şubat 2019

MMO İstanbul Şubesi Mekanik Tesisat Komisyonu Üyesi Burhan Taş, hastane iklimlendirme tesisatlarında hijyenik hususlara mutlaka dikkat edilmesi ve hava sterilizasyonun tam bir şekilde sağlanması gerektiği ile ilgili uyarılarda bulundu.

ŞUBEMİZE STAJ BAŞVURULARI MART AYINDA BAŞLIYOR!

07 Şubat 2019

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin öğrenci üyeleri için staj yeri başvuruları Mart ayının ikinci haftasında başlıyor. MMO İstanbul Şubesi Üye İlişkileri Birimi Sorumlusu Ebru Elif Şirin, geleceğin mühendis adayları için staj çalışmalarını, başvuru şartlarını ve hedeflerini... Devamı

OTOMATİK KONTROL TESİSATI MÜHENDİS YETKİLENDİRME EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYOR!

05 Şubat 2019

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, üyelerinin gelişen teknolojilerle ilgili bilgi açıklarını kapatmak amacıyla, kamusal alanda yetkilendirmelerde bulunduğu kurs, eğitim ve seminer programlarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan Otomatik Kontrol Tesisatı... Devamı

TEKNİK GEZİLERİMİZE DAVETLİSİNİZ

05 Şubat 2019

MAKİNA BÜLTEN 2019 ŞUBAT SAYISI, DOPDOLU İÇERİKLERİYLE YAYINDA!

01 Şubat 2019

İçeriğini bilim, teknik ve mühendislik konularıyla zenginleştirdiğimiz Makina Bülten, 2019 Şubat sayısıyla yayında!

SUAT SEZAİ GÜRÜ ÖLÜMÜNÜN 26. YILINDA ANILDI

29 Ocak 2019

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreter Üye görevini yürütürken 29 Ocak 1993'te Oda görevi gezisi sırasında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Suat Sezai Gürü ölümünün 26. yılında Karacaahmet Mezarlığı’nda anıldı.

 

 

ANLAŞMALI KURUMLAR 2019 E-HİZMET FİYATLARI BELİRLENDİ

24 Ocak 2019

Odamız ve TÜRKKEP arasında yapılan Anlaşmalı Kurumlar Sözleşmesi ile e-imza kapsamındaki fiyatlarda, aidat yükümlülüğünü yerine getirmiş üyelerimize indirim sağlanıyor! 2019 yılı e-hizmet fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Başvuru işlemini Makina Mobil uygulamamızda yer alan Anlaşmalı... Devamı

AVRUPA YAKASI GENEL ÜYE TOPLANTISI ve YILBAŞI KOKTEYLİ ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

14 Ocak 2019

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin düzenlemiş olduğu Avrupa Yakası Genel Üye Toplantısı ve Yılbaşı Kokteyli etkinliği 5 Ocak 2018 tarihinde Bakırköy İlçe Temsilciliği / Avrupa Yakası Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ANADOLU YAKASI EĞİTİM MERKEZİMİZİN AÇILIŞINI VE ANADOLU YAKASI GENEL ÜYE TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

14 Ocak 2019

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Anadolu Yakası Eğitim Merkezi Açılış Töreni ve Genel Üye Toplantısı 12 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirildi.