İstanbul Şube Haberleri

×

Hata mesajı

  • User warning: The following module is missing from the file system: gmap. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/html/includes/bootstrap.inc).
  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul subesi

MÜHENDİSLİKLE İLGİLİ ÖNEMLİ GELİŞMELER VE DUYURULAR İLE GÜNCEL BİLİM-KÜLTÜR YAZILARI EKİM SAYISINDA!

29 Ekim 2018

Makina Bülten’in Ekim sayısında, meslektaşlarımızı ilgilendiren, baca sektöründeki mevzuatlarda son durum, Avrupa Mühendisi Belgesi için başvurular ve asansör/yürüyen merdiven akademisi gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Yavuz Bayülken ile yaptığımız sanayi 4.0 konulu... Devamı

YEREL-ULUSAL BASIN VE SEKTÖR DERGİLERİNİN TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTUK

19 Ekim 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, yerel ve ulusal basın ile yakın ilişkiler kurmak, kurumsal faaliyetlerini anlatmak ve gelecek dönem hedeflerini paylaşmak için 18 Ekim 2018 tarihinde bir basın kokteyli düzenledi.

ŞİŞLİ’DE MESLEKTE ONUR YILI ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

16 Ekim 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Şişli Temsilciliği Meslekte Onur Yılı Etkinliği’ni 12 Ekim 2018 tarihinde Perpa Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

İŞ EKİPMANLARININ PERİYODİK KONTROLÜ VE İŞ KAZALARININ ÖNLEMESİ PANELİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

12 Ekim 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube yürütücülüğünde T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı,  İstanbul Tuzla Organize Sanayi, Dudullu Organize Sanayi Bölgesi yönetimlerinin katılımıyla 8 Ekim 2018 tarihinde Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde 9 Ekim 2018 tarihinde ise Tuzla... Devamı

ORGANİK GÜNEŞ HÜCRELERİNDE VERİMLİLİK ARTIYOR

09 Ekim 2018

Michigan Üniversitesi’nden araştırmacılar, karbon malzemelere dayanan organik bir güneş pili üzerinde çalışıyorlar. Kurşun gibi zehirli olabilecek malzemeleri içermeyen bu yeni nesil teknoloji, hem ucuz hem de üretimi kolay olacak.

FUSİON 360 VE 3B YAZICILAR EĞİTİMİMİZ BAŞLIYOR!

08 Ekim 2018

3 boyutlu tasarım ve 3B yazıcılar konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyen meslektaşlarımız için vereceğimiz Fusion 360 ve 3B Yazıcılar Eğitimi 20 Ekim’de başlıyor.

KOMİSYONLARIMIZI TANIYALIM

08 Ekim 2018

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi‘nde 2018-2019 yıllarını kapsayan 33. Çalışma Dönemi‘nde oluşturulan Uzmanlık Komisyonları aşağıda belirtilmiştir. Üyelerimizi, ilgi ve uzmanlıklarına göre bu komisyonlarda görev alarak, meslek, meslektaş, kent ve toplum sorunlarının çözümlenmesine, Şube... Devamı

KADIKÖY’DE MESLEKTE ONUR YILI ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

08 Ekim 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Kadıköy Temsilciliği Meslekte Onur Yılı Etkinliği’ni 5 Ekim 2018 tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

BAKIRKÖY’DE MESLEKTE ONUR YILI ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

03 Ekim 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Bakırköy Temsilciliği ve Başakşehir Temsilciliği Meslekte Onur Yılı Etkinliği’ni 1 Ekim 2018 tarihinde Bakırköy Yunus Emre Kartal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

MÜHENDİSLİKTE EVRİM MEKANİZMALARINI KULLANMAK

27 Eylül 2018

Charles Darwin’in 1859 yılında yayınlanan “Türlerin Kökeni*” isimli kitabıyla inşa edilen Evrim Teorisi, aradan geçen 150 yıllık süreçte birçok kez düzeltildi, bilgisayar modelleriyle doğrulandı, deney, gözlem ve matematiksel yöntemlerle defalarca kez ispatlandı. Halk arasında her ne kadar kabul... Devamı

MESLEKTE ONUR YILI ETKİNLİĞİNİN İLKİNİ KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİRDİK

27 Eylül 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Kartal Temsilciliği ve Tuzla Temsilciliği Meslekte Onur Yılı Etkinliği’ni 21 Eylül 2018 tarihinde Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. 

EĞİTİMLERİMİZDE SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜKLERİNİ KULLANMAYA BAŞLADIK

17 Eylül 2018

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Meslek İçi Eğitim Merkezi tarafından organize edilen “Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimi’nde Sanal Gerçeklik Gözlükleri kullanılmaya başlandı.