İstanbul Şube Haberleri

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul subesi

İŞ EKİPMANLARININ PERİYODİK KONTROLÜ SERTİFİKA PROGRAMI BAŞLIYOR!

18 Nisan 2019

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından organize edilen İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrolü Sertifika Programı 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü MMO Anadolu Yakası Eğitim Merkezi’nde başlıyor.

TEMEL OTOMOTİV TEKNOLOJİSİ SERTİFİKA PROGRAMIMIZ BAŞLIYOR!

17 Nisan 2019

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından organize edilen Temel Otomotiv Teknolojisi Sertifika Programı 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü MMO Anadolu Yakası Eğitim Merkezi’nde başlıyor.

KÖPRÜLÜ VİNÇ OPERATÖRLERİNİN MYK BELGESİ ALMASI ZORUNLU HALE GELDİ!

16 Nisan 2019

11 Kasım 2018 tarihli ve 30592 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan dördüncü Tebliğ ile 36 meslekte daha MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu getirilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2018/1 sıra numaralı tebliğinde yer alan 36 meslekte MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi... Devamı

ENDÜSTRİYEL GÖRÜNTÜ İŞLEME: ÜRETİMDE VERİMLİLİK

16 Nisan 2019

Görüntü işleme, geleceğin en önemli ve zorlu sensör teknolojilerinden birisidir. Yakın zamana kadar, görsel sensörleri pratik uygulamalara entegre etmek son derece pahalıydı. Günümüzde görüntü işleme sensörleri, zorlu algılama ortamlarında standart çözümlere kıyasla maliyet avantajı sunan çok... Devamı

TESİSAT MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ TÜBİTAK ULAKBİM TR DİZİN DERGİ LİSTESİNDE

15 Nisan 2019

Makina Mühendisleri Odası Tesisat Mühendisliği Dergisi, tesisat mühendisliği alanındaki güncel gelişmeleri içeren makaleler, sektörle ilgili haberler, sektöre yönelik akademik çalışmalar ve duyuruları ile bu alanda çalışan makina mühendisleri arasında iletişimi ve bilgi birikimi aktarımını... Devamı

PROBLEM ÇÖZME VE KARAR ALMA TEKNİKLERİ

15 Nisan 2019

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Üyesi Levent Taşkın dijitalleşen dünyada problem çözmeye etkin eden faktörleri ve problem çözme yaklaşımlarını meslektaşlarımızın mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak adına bizimle paylaştı.

Levent Taşkın

... Devamı

GAYRİMENKUL, BİNA (APARTMAN VE TOPLU YAPI) YÖNETİCİLİĞİNİN GÖREV, SORUMLULUKLARI

12 Nisan 2019

Yönetim planına ve Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre yönetici ve yönetim kurulunun görevleri mevzuatın gelişmesi ile her geçen gün artmaktadır. Dolayısı ile yöneticiler için önemli bir husus mevzuatın güncel takip edilmesidir.

Ozan ÖZEN

İşletme Mühendisi (İTÜ)

17 - 20 NİSAN TARİHLERİNDE TESKON 2019'DAYIZ!

12 Nisan 2019

14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi Ve Teskon+Sodex Fuarı “Mekanik Tesisatta Gerçekler Ve Gelecek” teması ile 17-20 Nisan tarihlerinde İzmir’de MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecektir. 

TÜRKİYE’DE SİSMİK KORUMA SEKTÖRÜNÜN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI

12 Nisan 2019

Ülkemizin deprem gerçeğinde tesisatların önemi tartışılamaz. Makina mühendisi olarak geçen 22 yıllık meslek hayatının neredeyse tamamını bu konuya adamış biri olarak Türkiye’de sismik koruma sektörünün geçmişini ve bugünkü durumunu meslektaşlarıma özetlemek ve yarınlara dair önerilerimi... Devamı

TEKNOLOJİK GELİŞME, AR-GE FAALİYETİYLE İÇ İÇEDİR!

11 Nisan 2019

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin Ar-Ge ve birçok alanında görevlerde bulunmuş Yavuz Bayülken Ar-Ge faaliyetleri ve KOBİ’lerin gelişimi ile ilgili yapılması gereken çalışmaları sıraladı.

Yavuz Bayülken

Makina Mühendisi

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTUK

09 Nisan 2019

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından Haliç Üniversitesi öğrencileri ile birlikte organize edilen Mekanik Tesisat temalı etkinlik 04 Nisan 2019 tarihinde Turgut BOZKURT’un sunumu ile Anadolu Yakası Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

FOUR EFFECTS BULUŞMASI’NA KATILDIK

09 Nisan 2019

Four Effects Mühendislik Toplantısı, 4 Nisan 2019’da Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’ın ev sahipliğinde “Mekanik Tesisat; Türkiye ve Global Yolculuk” ana teması ile gerçekleşti.