İzmir Şube Yönetim Kurulu

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

.

.

.

İlkin Boz
Şube Başkanı

1977 yılında İzmir’de doğdu. 2000 yılında Balıkesir Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı.

2001-2002 yılları arasında Çimtaş Aliağa Doğal Gaz Çevrim Santrali’nde Saha Montaj Mühendisi olarak görev yaptı. 2002-2004 yılları arasında Bandırma Gübre Fabrikaları’nda Bakım Mühendisi olarak çalıştı. 2004-2019 yılları arasında Toyo Matbaa Mürekkepleri Fabrikası’nda Bakım Mühendisi, Bakım Şefi ve Proje ve Bakım Ekip Lideri olarak görev yapan Boz, 2019 yılından itibaren Fersan Fermantasyon Ürünleri Fabrikası’nda Teknik Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

MMO İzmir Şubesi 28. Dönem Yedek Yönetim Kurulu Üyesi, 29. Dönem Asıl Yönetim Kurulu Üyesi ve 30. Dönem Asıl Yönetim Kurulu Üyesi olarak Başkanvekilliği görevlerini alan Boz, Bakım Kongresi Düzenleme Kurulu üyeliği, Kaynak Kongresi Düzenleme Kurulu üyeliği ve Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu üyeliği yaptı.

Boz, evli ve iki çocuk babasıdır.Ziya Haktan Karadeniz
Şube Başkan Vekili

1980 yılında Bornova’da doğdu. Lisans öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans ve doktora öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2002-2013 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 2013-2021 yılları arasında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2022 yılı itibariyle İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde doçent olarak görev yapmaktadır.

Makina Mühendisleri Odası çalışmalarına 4. İzmir Rüzgâr Sempozyumu Yürütme Kurulu Üyesi, 12., 13. ve 14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi Yürütme Kurulu Üyesi, MMO İzmir Şubesi 27. Dönem İç Çevre Kalitesi Çalışma Grubu Üyesi, 27. ve 28. Dönem Yenilenebilir Enerji Kaynakları Komisyonu Üyesi olarak katkıda bulundu. MMO İzmir Şubesi 29. Dönem Yönetim Kurulu’nda yedek üye ve 30. Dönem Yönetim Kurulu’nda sayman üye olarak görev aldı. Bu dönemlerde Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Komisyonlarında şube çalışmalarına katkı koydu.

Karadeniz, evli ve bir çocuk babasıdır.Evrim Aksoy
Şube Sekreteri

3 Ağustos 1977 tarihinde Kars’ta doğdu. 2005 yılında Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2002 yılında Delphi Otomotiv’in yan sanayi üreticisi olan bir firmada üretim müdürü olarak başladığı meslek yaşamını, 2008-2020 yılları arasında MMO İzmir Şubesi’nde teknik görevli olarak sürdürdü. Şubede; LPG Sızdırmazlık Kontrol, Teknik Hizmetler, Asansör Periyodik Kontrol ve Örgütlenme birimlerinde görev alan Aksoy, MMO İzmir Şubesi 30. Dönem Şube Yönetim Kurulu Sekreterliği görevini üstlendi.

MMO İzmir Şubesi ve Oda çalışmalarına, Kadın Mühendisler Komisyonu, Kent ve Çevre Komisyonu, Sosyal Kültürel Etkinlikler Komisyonu, Şube Kurumsal Yapısını Geliştirme Çalışma Grubu ve Ücretli Çalışan ve İşsiz Mühendisler Komisyonu üyesi olarak katkı koydu. Oda merkezinde kurulan Ekonomik, Demokratik Özlük Hakları ve İşsiz Mühendisler Komisyonu’nda görev alan Aksoy, MMO adına İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Asansör Sempozyumu’nda Düzenleme Kurulu görevinde bulundu.

Aksoy, bir çocuk annesidir.Yıldız Sınmaz Uzgan
Şube Saymanı

10 Şubat 1962 tarihinde Adana’da doğdu. 1983 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans öğrenimini, 1993 yılında Amerikan Üniversitesi MBA programında tezsiz yüksek lisans öğrenimini tamamladı.

Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite programı kapsamında AÖF Felsefe Bölümü’nü 2018 yılında tamamlayan Sınmaz Uzgan, Ege Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda yüksek lisans programından mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda doktora yapmasının yanı sıra alanda bağımsız araştırmacı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

1985-1989 yılları arasında Adana’da kendi firması olan Özgün Mühendislik Ltd. Şti.’de serbest proje mühendisi olarak görev yaptı. 1989-1991 yılları arasında Sayto Havuz Ltd. Şti.’de Mersin Şube sorumlusu, 1995-1998 yılları arasında İzmir Artes Havuz Ltd. Şti.’de teknik müdür olarak görev aldı; 1998-2013 yılları arasında şirket kurucu ortağı olduğu Turkuvaz Müh. Ltd. Şti.’de havuz, arıtma ve mekanik tesisat proje ve uygulama işlerini yürüttü. 2013-2020 yılları arasında Ölçek Mühendislik Ltd. Şti.’de proje yöneticisi olarak görev yaptı.

Makina Mühendisleri Odası çalışmalarına, MMO İzmir Şubesi 26. Dönem Kadın Mühendisler Komisyonu üyesi olarak, 27. ve 28. Dönem Kadın Mühendisler Komisyonu Başkanı olarak katkıda bulundu. TMMOB Kadın Çalışma Grubu çalışmalarında da aktif olarak görev aldı. MMO İzmir Şubesi 29. Dönem Yönetim Kurulu’nda yedek üye ve Kadın Mühendisler Komisyonu sorumlusu olarak, 30. Dönem’de Kadın Mühendisler ve Ar-Ge Komisyonu’ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Sınmaz Uzgan, evli ve bir çocuk annesidir.Ezgi Yıldız
Üye

18 Eylül 1991 tarihinde Tokat’ta doğdu. Lisans öğrenimini 2015 yılında Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Bournemouth Business School International’dan Management&Finance eğitimi aldı. MMO İzmir Şubesi Endüstri İşletme Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu üyesidir.

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. firmasında Satınalma Sorumlusu olarak çalışmaktadır.Yelda Çetiner
Üye

16 Mayıs 1985 tarihinde Artvin’in Hopa ilçesinde doğdu. 2012 yılında Sakarya Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2012 yılında Çiğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Makine Birimi’nde çalışmaya başladı. 2014 yılından bugüne, Çiğli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Ruhsat Birimi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

MMO İzmir Şubesi çalışmalarına, Kadın Mühendisler Komisyonu üyesi ve delege olarak başladı. 30. Dönem Şube Yönetim Kurulu’nda yedek üye olarak görev aldı. Aynı zamanda Mekanik Tesisat Mühendisliği Komisyonu ve Asansör Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Çetiner, evli ve bir çocuk annesidir.Arslan Çağlayan Gürel
Üye

1983 yılında İzmir’de doğdu. 2006 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde lisans öğrenimini, 2015 yılında Yaşar Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimini tamamladı.

2007–2014 yılları arasında Baymak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de sırasıyla Servis Mühendisi, Ege Bölge Müdürü, Batı Anadolu Satış Müdürü ve Türkiye Projeler Satış Müdürü olarak görev yaptı. 2014 yılından bugüne, Daikin Isıtma ve Soğutma Sistemleri Sanayi Ticaret A.Ş.’de Ege ve Akdeniz Bölge Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nde Doğalgaz Komisyonu ve Mekanik Tesisat Komisyonu’nda görevler almış, 30. Dönem Yönetim Kurulu’nda yedek üye olarak bulunmuştur. Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) ve Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ESSİAD) bünyelerindeki komisyonlarda çalışmalarını devam ettirmektedir. Daikin Türkiye bünyesinde İç Eğitmen olarak çeşitli eğitimler vermekte olan Gürel; üniversiteler, belediyeler ve resmi kuruluşlarda da ağırlıklı olarak Isı Pompaları, Enerji Verimliliği ve Enerji Etkin Binalar konularında eğitimler vermektedir.Görkem Teneler
Yedek Üye

3 Mayıs 1986 tarihinde İzmir’de doğdu. Lisans öğrenimini 2010 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Makina Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans öğrenimini 2011 yılında Uppsala Üniversitesi Enerji Teknolojileri/Rüzgâr Enerjisi Proje Yönetimi alanında tamamladı.

2011-2013 yılları arasında Uppsala Üniversitesi’nde araştırmacı/ AB proje asistanı olarak görev yaptı. 2014 yılından bu yana Verk Enerji Teknolojileri’nde yönetici ortak, 2018 yılından bu yana enercast GmbH firmasında danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Makina Mühendisleri Odası çalışmalarına, MMO KALMEM Rüzgâr Ölçümleri 17025 Deney Akreditasyonunda danışman/dış uzman, 3., 4., 5. ve 6. İzmir Rüzgâr Sempozyumu’nda Yürütme Kurulu üyesi, MMO İzmir Şubesi Yenilenebilir Enerji Kaynakları Uzmanlık Komisyonu’nda 27. Dönem üye, 28. Dönem başkan vekili, MİEM Rüzgâr Enerjisi eğitimleri kapsamında danışman/eğitmen, sektör görüş yazıları ve Enerji Görünümü Raporu 2020 hazırlığında MMO Enerji Çalışma Grubu üyesi, 29. ve 30. Dönem İzmir Şube Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alarak katkıda bulundu.

Teneler, evli ve bir çocuk babasıdır.Utku Tutar
Yedek Üye

1989 yılında İzmir-Ödemiş’te doğdu. Lisans öğrenimini Ege Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 2016 yılından itibaren farklı firmalarda Kalite Mühendisi olarak görev yaptı, Şu an Egemet Ege Metal Dövme Sanayi Tic. Ltd. Şti. firmasında Kalite Mühendisi olarak çalışmaktadır.

MMO İzmir Şubesi 30. Dönem Genç Mühendisler Komisyonu ile Ücretli Çalışan ve İşsiz Mühendisler Komisyonu üyesi olarak görev alarak dönem boyunca Şube çalışmalarına katkı koydu.Barış Oğuz Gürses
Yedek Üye

1983 yılında İzmir’de doğdu. Lisans öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans ve doktora öğrenimini Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2010–2019 yılları arasında Ege Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 2019 yılından bu yana Ege Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2016 yılında TÜBİTAK 1512 BİGG Programı desteği ile hayata geçmiş bir teknogirişim firmasının kurucusudur.

Makina Mühendisleri Odası çalışmalarına, MMO İzmir Şubesi’nde 24. ve 29. Dönemler arasında Mekatronik Komisyonu ve Mekatronik Çalışma Grubu Üyesi olarak katkıda bulundu. MMO İzmir Şubesi 30. Dönem Yönetim Kurulu’nda Yedek Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.Aslıhan Yılmaz
Yedek Üye

1992 yılında Malatya’da doğdu. 2016 yılında Mersin Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2019 yılında başladığı Yüksek Lisans eğitimine Atatürk Üniversitesi’nde devam etmektedir.

2017-2018 yılları arasında Bodrum’da Mekanik Tesisat Şantiye Şefi olarak çalıştı. 2018-2020 yılları arasında Dersim Doğalgaz Mühendislik Proje Dan. San. ve Tic. Ltd. Şti.’de Kurucu Ortak, Makine Mühendisi olarak görev aldı. 2020 yılının Şubat ayından itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi, İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü’nde Makine Mühendisi olarak çalışmaktadır.

2010-2016 yılları arasında MMO Mersin Şubesi Öğrenci Üye Komisyonu’nda, 2018 yılına kadar da MMO Mersin Şubesi Kadın Mühendisler Komisyonu’nda aktif çalışmalar yürütmüştür. Şu anda, MMO İzmir Şubesi Kadın Mühendisler Komisyonu ile TMMOB İzmir İKK Kadın Çalışma Grubu’nda ve ayrıca DİSK Genel-İş Sendikası’nda çalışmalarını aktif olarak yürütmeye devam etmektedir.Mehmet Demir
Yedek Üye

1990 yılında Erzurum’da doğdu. Lisans öğrenimini Fırat Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Asansör sektöründe çalışmalarına devam etmektedir.

MMO İzmir Şubesi 30. Dönem Ücretli Çalışanlar ve İşsiz Mühendisler Komisyonu üyesi olarak görev aldı.Hakan Kocaova
Yedek Üye

1981 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2004 yılında Teknik Tesisat Mühendislik firmasında çalışma hayatına başladı.

2005 yılında Makina Mühendisleri Odası’na üye oldu. 2010 yılında MMO bünyesinde verilen mühendis yetkilendirme kurslarına katılarak tesisat alanlarında uzmanlık sertifikalarını (SMM) almıştır.

2010 yılında Burcu Kocaova Karaman ile ortak olarak Teknik Tesisat Mühendislik firmasını devraldı.

Makina Mühendisleri Odası’nda 27. Dönem Mekanik Tesisat Mühendisliği Komisyonu üyesi olarak görev aldı. 28 ve 29. Dönem Mekanik Tesisat Mühendisliği Komisyonu başkanı olarak görev yapmaya başladı.

MMO İzmir Şubesi tarafından 2018 ve 2019 yılında yapılan yangın semineri ile 2021 yılında yapılan Yangın Sempozyumu’nda çeşitli görevler alarak katkıda bulunmuştur. 2017 yılında Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) üyesi oldu. 2019 yılında TTMD 14. Dönem Yönetim Kurulu asıl üyesi oldu. 15. Dönem İzmir İl Temsilcisi olarak göreve başladı.

2017 yılında 2440. Bölge Konak Rotary’nin üyesi oldu. Şu anda Konak Rotary yönetim kurulunda dönem sekreteri olarak görev almaktadır.

2021 yılında kurulan Doğal Yapı Malzemeleri Derneği kurucu üyesi ve ilk dönem yönetim kurulu üyesidir.

Evli olan Kocaova, çeşitli üniversitelerde makina mühendisliği ve mimarlık öğrencilerine mekanik tasarım hakkında seminerler vermiştir.Mahir Ulaş Akcan
Yedek Üye

23 Mart 1978 tarihinde Çorum’da doğdu. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Turizm sektöründe iki yıl çalıştıktan sonra TMMOB Makina Mühendisleri Odası Genel Merkezi’nde teknik görevli olarak çalışmaya başladı.

2004-2016 yılları arasında sırasıyla; Oda Bilgi Yönetim Sistemi sorumlusu; Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) yöneticisi; Oda Bülteni, Mühendis ve Makina Dergisi, Endüstri Mühendisliği Dergisi Yayın Sekreteri olarak görev yaptı. Personel Belgelendirme Kuruluşu (PBK) akreditasyonu ve MYK tarafından yetkilendirilmesi ile Deney Laboratuvarı akreditasyonu çalışmalarını yürüttü. Muayene kuruluşu (AKM) Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

41. ve 42. Dönem Endüstri-İşletme Mühendisliği Meslek Dalı Ana Komisyon Başkanlığı yaptı. Çeşitli kongrelerin sekretaryasında, düzenleme ve danışmanlar kurullarında, Merkez Öğrenci Üye çalışmalarında ve kamplarında görev aldı.

2017 yılında İzmir Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. 2019 yılı Mayıs ayından beri Konak Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde görev yapmaktadır.

Şiir ve deneme alanlarında kitapları da bulunan Akcan, evli ve bir çocuk babasıdır.