IMF-DÜNYA BANKASI POLİTİKALARINI PROTESTO ETMEK YURTSEVER TOPLUMCU BİR GÖREVDİR

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

İstanbul'da yapılan IMF ve Dünya Bankası toplantılarına karşı TMMOB, DİSK, KESK ve TTB‘nin düzenlediği "alternatif etkinlikler" programı çerçevesinde bugün Taksim Meydanı'nda yapılacak açıklama sırasında kitleye azgınca saldırılması, hükümetin ekonomik anlamda yüzünün hangi tarafa çevirili olduğunun açık bir göstergesidir.

Emperyalizmin acımasız sömürü politikaları sonucu on yıllardır dünya halklarının yoksullaşma ve yoksunlaşmasında büyük payı olan küresel sermaye örgütlerinin önüne kırmızı halılar serilirken emekçilere karşı gösterilen anti demokratik vahşi yaklaşımı kınıyoruz. 

Küresel soyguncuların krizi emekçilere fatura etmeye yönelik İstanbul‘un ortasında planlamalar yapma hakkı varsa, ülkemizin gerçek sahipleri olan emekçi halkın ve onun temsilcisi olan kesimlerin de tarihsel sorumlulukları gereği buna karşı çıkma hakkı vardır.
Hükümet, valilik ve emniyetin bütün çabası, ülkemiz ve halkımızı soyan, sanayi ve tarımı tasfiye eden programlara boyun eğmeyen kesimlerin sesini duyurmasının önüne geçmek ve bu sesi kısmak, uluslararası kapitalizmin politikaları karşısına kurulan seti engellemektir.

TMMOB Makina Mühendisleri olarak, bu türden bir "ev sahipliği"ne karşı olduğumuzu, küresel sermayenin yıllardır ülkemiz ve halkımızdan kopardığı, çaldığı kaynakların geri kazanılması için TMMOB çatısı altında aktif tavır içerisinde olacağımızı kamuoyuna bir kez daha ilan ediyoruz.

Emin KORAMAZ
TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Yayına Giriş Tarihi

2009-10-06 07:15:00