TRABZON BÜYÜKŞEHİR OLMALI...

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Trabzon Şubesi

TRABZON YA BÜYÜKŞEHİR OLMALI

                                                                   YA DA

                                               BÜYÜTÜLMÜŞ ŞEHİR OLMALIDIR

 

Makina Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Şaban BÜLBÜL‘ ün  son günlerde gündemde olan Trabzon‘un merkeze bağlı Belediyelerinin Trabzon Belediyesine bağlanması konusunda yaptığı açıklamada, Trabzon Şehrinin gelişmesi için yakın beldeleri de içine alacak şekilde yeni bir yönetim şekliyle idare edilmesi gerektiğini ifade etmiştir.

  Yapılan açıklama şöyledir;

"Bir şehrin gelişimi ve değişimi için gerekli olan program ve projeler, şehrin gelişme bölgeleri de göz önüne alınarak yapılmalıdır. Özellikle alt yapı, imar, sanayi bölgeleri, toplu konut alanları, spor alanları, eğitim alanları, kentsel dönüşümler gibi projeler  şehrin gelişmesinde önemli rol oynayan projelerdir.

 

Şehrimizin gelişmesini isterken, gelişme sahaları da göz önünde bulundurulmalı ve yukarıda belirtilen konulardaki çalışmalar tek bir yerden idare edilmelidir. Trabzon‘un gelişmesi Pelitli, Çukurçayır ve Yıldızlı arasına sıkıştırılmamalıdır. Bilakis Trabzon Şehri bu beldeleri de içine alacak şekilde yeni gelişme sahaları belirlenmelidir. Bu uygulama geç kalmış bir uygulama olmasına rağmen biran önce hayata geçirilmesinde şehrimiz için fayda vardır.

 

Trabzon Şehrinin geleceğini planlarken özellikle alt yapı, çöp, ulaşım, çevre, eğitim, sanayi, toplu konut alanları , spor alanları, yeşil alanlar , yollar gibi olmazsa olmaz konularda biran önce master planlar yapılmalıdır.

 

Bu master planlar hazırlanırken Şehrimizin etrafını çevreleyen beldeler de planlamaya katılmalı ve bu çerçevede çalışmalar yapılmalıdır.Bu beldeler Trabzon şehri ile günlük yaşamda iç içe olan ve oturanların çoğunluğunun iş hayatının Trabzon şehrinde olduğu unutulmamalıdır.

 

                                                                                                    Makina Mühendisleri Odası

                                                                                                       Trabzon Şube Başkanı

                                                                                                              Şaban BÜLBÜL