TEOMAN ÖZTÜRK ÖLÜMÜNÜN 24. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin 1973-1980 yılları arasında başkanlığını yapan, mühendis-mimar hareketinin toplumcu bir çizgiye sahip olmasında ön saflarda yer alan, TMMOB ile bütünleşen Teoman Öztürk'ü aramızdan ayrılışının 24. yıldönümünde düzenlenen etkinliklerle ailesi, dostları ve mücadele arkadaşları tarafından anıldı.

Teoman Öztürk'ün Karşıyaka’daki anıt mezarı başında gerçekleştirilen anmada, Öztürk'ün anısına düzenlenen saygı duruşunun ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Teoman Öztürk’ün çizdiği yolda mücadeleyi sürdürme kararlılığının altını çizdi. Koramaz'ın ardından ailesi adına Elif Öztürk ve mücadele arkadaşları Oğuz Türkyılmaz ve Ali Açan kısa birer konuşma yaparak Teoman Öztürk'ün yaşamı ve mücadeleci kişiliğine değindiler. Anıt mezara bırakılan karanfıllerin ardından mezarlık anması sona erdi.

Teoman Öztürk için daha sonra İMO Rüştü Özal Toplantı Salonu’nda “24 Haziran Seçimleri ve TMMOB” başlıklı bir forum gerçekleştirildi. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz açış konuşmasının ardından forumun modaratörlüğünü de üstlendi. Emin Koramaz’dan kürsüye gelen TMMOB'ye bağlı oda üyeleri, seçimler sonrasında ülkemizin içinde bulunduğu durum ve TMMOB'ye ilişkin fikirlerini dile getirdiler.