Hamamcıoğlu’ndan Çanakkale Zaferi mesajı

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Antalya Şubesi

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, atalarımızın tarih boyunca birçok destan yazdığına vurgu yaparak, “Bunlardan belki de en önemlisi tüm dünya ülkelerine ibret olan Çanakkale Zaferimizdir. Türk Milleti bağımsızlığa olan tutkusunu ve vatanına olan bağlılığını bu zaferle bir kez daha tüm dünyaya adeta haykırmıştır” dedi.

Metrekareye 6000 merminin düştüğü bu zaferin; vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtı olduğuna dikkat çeken Hamamcıoğlu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk cephedeki askerlere ‘ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum’ diyerek, vatan savunmasının kutsallığını ortaya koymuştur. Hiç düşünmeden ölüme koşan atalarımızın bize bıraktığı bu büyük mirasa sonsuza kadar sahip çıkmak ve bu büyük emaneti bizden sonraki nesillere bırakmak üzerimize düşen en büyük görevdir. Çanakkale ruhu ve şuuru bugün bizim ihtiyacımız olan en önemli ve vazgeçilmez güç kaynağıdır. Ve asla unutulmamalıdır ki; Türk milleti, ayrışma ve farklılaşma tuzaklarına düşmeden, oynanan oyunların farkına vararak dünün muhteşem mücadelelerine sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gözünü kırpmadan canını, kanını seve seve veren aziz şehitlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, milletimizin 18 Mart Çanakkale Zaferini kutluyorum” dedi.