ENDÜSTRİYEL RAF PERİYODİK KONTROL

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Gaziantep Şubesi

ENDÜSTRİYEL RAFLARINIZIN

PERİYODİK KONTROLÜNÜ YAPTIRDINIZ MI?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 18 Şubat 2022 tarih ve 31754 sayılı Resmi Gazetede yayınladığı İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolünün TS EN 15635 standardı kapsamında yılda en az bir defa yaptırılması zorunlu hale gelmiştir.

Makina Mühendisleri Odası, Anayasanın 135. Maddesine dayanılarak çıkarılan 6235 sayılı yasaya göre kurulmuş Kamu Kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur.

Odamız yönetmeliklerinden aldığı yetki ve geçmişten bugüne kadar biriktirdiği bilgi ve birikimi ile ülke sanayisine yönelik hizmetler vermektedir. Bu çerçevede birçok iş ekipmanında olduğu gibi Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü alanında da yetkili makina mühendisleri aracılığıyla ülke genelinde hizmet verilmektedir.

Endüstride yoğun bir şekilde kullanılan depolama ve raf sistemleri belli bir kullanım sonrasında deformasyona uğramakta ve malzemelerinde metal yorgunluğu oluşmaktadır. Odamiz tarafından yapılan muayenelerde kullanımda olan depolama ve raf sistemlerinin zeminden başlayarak tüm cıvata ve kaynak bağlantıları, kolon ve kirişleri kontrol edilmektedir. Muayene sonucunda ölçülendirilen raf sistemleri konusunda yetkili makina mühendisleri tarafından bilgisayar destekli olarak dinamik ve statik yükler altında simüle edilerek işletmelere ayrıntılı bir rapor sunulmaktadır.

Endüstriyel rafların periyodik kontrollerinin gerçekleştirilmesi ile uygunsuzlukların önceden tespit edilerek raf kazalarının yaratabileceği can ve mal kayıplarının önlenebilmesi mümkündür.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Şubemizin Teknik Hizmet Birimi ile irtibata geçebilirsiniz.

İlgili; Ersin YILDIRIM (Mak. Müh.)

0342 230 44 77 - (118)

0530 280 94 77 - (118)