Görevimize Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz!...

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Gaziantep Şubesi

Görevimize Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz!...

Bilimin ve Tekniğin Işığında, İlerici ve Çağdaş Bir Yönetim Anlayışı ile Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzinde, Görevimize Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz!...

Bir dönemini daha, tüm zor ve ağır şartlara rağmen başarıyla tamamlamanın gururunu yaşayan Şubemiz, 17 Şubat 2024 Cumartesi günü 15. Olağan Şube Genel Kurulu’nu ve 18 Şubat 2024 Pazar günü ise Şube Yönetim Kurulu ve Delege Seçimlerini bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirmiştir.

Seçimlere tek liste olarak giren ÇAĞDAŞ MÜHENDİSLER GRUBU, üyelerinden MMO Gaziantep Şube Yönetimine kaldığı yerden devam etme yetkisi almıştır.

Şubemiz, geçmişte olduğu gibi bu dönemde de bilimin ve tekniğin ışığında, toplum, meslek ve meslektaş yararına çalışan, meslek ve meslektaş sorunlarının, ülkenin ve halkın sorunlarından ayrılamayacağını kabul eden, karar alma süreçlerinde demokratik ve katılımcılığı savunan bir anlayışla çalışmalarına devem edecektir.

Bu dönemde de Şubemiz, demokratikleşmenin ve sanayileşmenin ülkenin genel sorunlarından ayrılmayacağı düşüncesiyle, ülkemizin diğer sorunlarını da çalışmaları kapsamına alarak, gündeme getiren ve kamuoyunu duyarlı hale getirmeye çalışan bir anlayışla faaliyetlerine devam edecektir.

Şubemiz bu dönemde de,

Kentimiz ile ilgili her türlü sorun ve problem ile ilgili kamuoyu yaratmaya ve çözüm yolları üretmeye çalışacaktır. Meslek ve meslektaş menfaatine olan çalışmaları artırarak, mesleğimize ve meslektaşlarımıza yararlı olmaya çalışacaktır. Sanayiye yönelik mesleki ve teknik hizmetler ile mesleki sorumluluklarını yerine getirmeye devam edecektir. Mühendislere özlük hakları, güvenceli iş ve insanca yaşayacak ücret sağlanmasında meslektaş dayanışmasını büyütecek, mühendislerin ara teknik eleman haline getirilmesine karşı ODAMIZ etrafında birleşerek, kenetlenip tek yumruk olarak, mesleğimizin onurunu, itibarını ve gücünü arttırmak için çalışacaktır. Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde; GÜÇLÜ ÜYE, GÜÇLÜ ODA için, mesleğimiz, meslektaşlarımız, Odamız, Gazi Şehrimiz ve Ülkemiz için çalışacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Cumhuriyet’imize her zaman sahip çıkmak için çalışacaktır.

Geçmişten bugüne ve bugünden geleceğe etkin, güçlü, çağdaş ve demokratik bir meslek odasına, meslektaşlarına ve mesleğine sahip çıkan, ilerici ve çağdaş yönetim anlayışımıza destek olan, Genel Kurulumuza ve seçimlere katılıp, bizleri yalnız bırakmayan ve gücümüze güç katan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İşi, sağlığı veya farklı bir nedenden dolayı seçimlere katılamasa da gönülleri bizlerle olan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yeni dönemin, mesleğimiz, meslektaşlarımız, Şubemiz, Odamız ve kentimiz adına, hep birlikte başarılı çalışmalara imza atılan bir dönem olması temennisi ile daha etkin, daha güçlü bir Oda için, birlikte üretecek ve birlikte yönetecek yeni bir dönemin daha bizleri beklediği bilinci içerisindeyiz.

Seçim sonucunda göreve gelen Şube Yönetim Kurulumuz ilk toplantısını 22 Şubat 2024 Perşembe günü gerçekleştirerek, görev dağılımı aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Şube Yönetim Kurulu Asıl Üyeler

Hamit ÖZTÜRKMEN Başkan

Kemal KESKİN Başkan Vekili

Çetin KÜLAH Şube Sekreteri

Eyüp ZENGİN Şube Saymanı

Hasan Ali ŞAHİN Üye

Mehmet DEMİR Üye

İbrahim YILDIZHAN Üye

Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Müslüme KÖŞKER Y. Üye

Salih ÇİLSAL Y. Üye

Derya ÖZZENGİN Y. Üye

Bahattin ARSLAN Y. Üye

Serkan BOSTANCIKLIOĞLU Y. Üye

Emre ÖZTOSUN Y. Üye

Salman KARAYAKUPOĞLU Y. Üye

Şube Yönetim Kurulumuz, bilimin ve tekniğin ışığında, ilerici ve çağdaş bir yönetim anlayışı ile görevine kaldığı yerden devam edecektir. 23 Şubat 2024

Saygılarımızla

Hamit ÖZTÜRKMEN

Şube Yönetim Kurulu Başkanı