Bildiri Yazım Kuralları

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

1. Bildiriler, etkinlik duyurularında belirtilen konu başlıklarında, teknolojik gelişmelerin ve yeniliklerin, uygulamaların, araştırmaların ve sonuçlarının yer aldığı bildiriler olarak kaleme alınmalıdır.

2. Bildiri adı ve içeriği birbirine uygun olmalıdır. Bildiride anlatılmak istenen bilgiler net olarak ortaya konulmalıdır.

3. Bildirinin üslubu, formatı ve dili kongre yapısına ve etiğine uygun olmalıdır.

4. Bildirilerde belirli bir firma veya firma topluluklarının menfaati ön plana çıkartılmamalı, bu konuda reklam ve propaganda yapılmamalıdır. Bildirilerde herhangi bir firmanın, ürünün ( veya sistemin) cihazın veya markanın reklamı yapılmamalıdır.

5. Bildiriler daha önce herhangi bir dergide, katalogda ve kitapta yayınlanmamış veya benzer bir etkinlikte sunulmamış olmalıdır. Bildirilerde aktarılan konunun sorumluluğu yazar(lar)ına aittir.

6. Bildiriler isgadana [at] mmo.org.tr" style="box-sizing: border-box; background-color: transparent; text-decoration-line: none; transition: all 0.2s cubic-bezier(0.68, 0.01, 0.58, 0.75) 0s; color: var(--e-global-color-uicore_primary);">eim.kurultayi@mmo.org.tr adresine e-posta ile gönderilebilir.

7. Sunulan bildirilerini makaleye dönüştürmek isteyen yazarlar için ‘ULAKBİM-TR DİZİN ENDEKSLİ DERGİ’nin özel sayısında makaleler hakemlik sürecine girmek üzere değerlendirilecektir.

8. Makale yazım koşul ve kurallarına https://dergipark.org.tr/endustrimuhendisligi adresinden ulaşılabilir. Sunulan bildirilerin özel sayı için değerlendirmeye alınması için gönderimler “II. Endüstri ve İşletme Mühendisliği Kongresi özel sayısı için gönderilmiştir.” notu ile yapılmalıdır.