Kongre Çalışma Raporu

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

28-11-2008

18 Ekim 2008 tarihinde, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanlığı‘nca 3.‘sü düzenlenecek olan TİSKON-2009 3. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi Kongre ve Sergisi çalışmaları kapsamında 1. Düzenleme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Yafeya Otel Toplantı Salonu‘nda düzenlenen toplantıya Makina Mühendisleri Odası Sekreteri Ali Ekber ÇAKAR, Makina Mühendisleri Odası Saymanı Tahsin AKBABA, Makina Mühendisleri Odası Kongre Düzenleme Kurulu Üyesi Serol AYSAN, Makina Mühendisleri Odası Denetleme Kurulu Üyesi Yahya BULAT, MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU, MMO Samsun Şube Sekreter Üyesi Mehmet MUTLU, MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Özkan ER, MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet DURSUNOĞLU, MMO Çorum İl Temsilciliği Başkanı Serkan YILDIRIM, MMO Ordu İl Temsilciliği Başkanı Mehmet ONUR ve MMO Amasya İl Temsilciliği Başkanı Ahmet KOLDAŞ katılmıştır. Toplantıda kongre hakkında genel bir görüşme, düzenleme kurulunun toplantı takvimi, kongre yürütme kurulunun oluşturulması, kongre sekreteryasının belirlenmesi, kongre danışmanlar kurulunun belirlenmesi, kongrede ele alınacak bildiri ve panel konuları görüşülmüştür.

02-09-2008

Ziyarette SEİS Başkanı Metin Metin DEMİR , Yönetim Kurulu Üyesi (Aynı zamanda SADER-Sağlık Gereçleri Üreticileri ve Temsilcileri Derneği Başkanı H.Gültekin ACAR ve SEİS Hukuk Danışmanı Av.Refika ESER hazır bulundu.

 

Ziyarete Oda Sekreteri Ali Ekber ÇAKAR,Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katılmıştır. Ziyarette TİSKON-2009 Kongre tarihinin ulusal ve uluslar arası sektör fuarları takvimine göre belirlenmesi ve SEİS‘in düzenlemiş olduğu "3.Ulusal Tıbbi Cihaz İmalat Proje Yarışması"nın duyurusuna yardımcı olunarak proje seçim komisyonuna üye verilmesi konuları görüşülmüştür.

02-09-2008

 

Ziyarette T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ölçüler ve Standartlar Genel Müdürlüğü‘nün, TSE‘nin, TURKAK‘ın ve UME‘nin kongreye aktif katılımının sağlanması hususunda destek talep edilmiştir.

02-09-2008

 

Bir önceki kongrede de yoğun programına rağmen Samsun‘a gelerek sektörde inovasyonun irdelendiği paneli yöneten Prof.Serhat ÜNAL‘ın ziyaretine Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI‘nın katıldığı ziyarette Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde uygulamaya sokulan "Kalibrasyon Birimi ve Görevlileri"nin kongreye katılımı ve birikimlerinin kongrede paylaşılması konuları görüşülmüştür.

02-09-2008

 

Genel Müdür Mustafa KASAL ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet ÖZKAN ziyarette hazır bulundu. Ziyarete Oda Sekreteri Ali Ekber ÇAKAR, MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katılmıştır. Ziyarette Tıbbi cihazlar kalibrasyon alt mevzuatının oluşturulması ve kongre çalışmalarına katkı koyulması talep edilmiştir.

02-09-2008

 

Ziyarette Oda Sekreteri Ali Ekber ÇAKAR,Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katılmıştır.

02-09-2008

 

Ziyarete Oda Sekreteri Ali Ekber ÇAKAR,Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI‘nın katıldığı ziyarette; Kümelenme çalışmalarının kongreye taşınması ve Samsun için hazırlanacak olan sektörel teşvik uygulamalarına Tıbbi Cihaz imalatının alınması konuları konuşulmuştur.

02-09-2008

Ziyarete Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katılmıştır.

 

Ziyarette ; Tıbbi Cihazlar konusunda etkin piyasa gözetimi ve denetimi çalışmalarının yürütülmesi ve çalışmaların kongreye taşınması, İthal edilen tıbbi cihazlarda yurt içi kalibrasyon alt yapısının oluşturulmasının sağlanması, İthal edilen ucuz ve kalitesiz tıbbi cihazlar konusunda anti-damping çalışması yapılması ve Oluşturulacak Tıbbi Cihaz İhtisas gümrüğü ile ithalatın kontrol altına alınabilmesi konuları görüşülmüştür.

02-09-2008

 

MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI‘nın katıldığı ziyarette Üye kuruluşların kongreye katılımı ve bilgi akışı konuları görüşülmüştür.

02-09-2008

 

MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI‘nın katıldığı ziyarette kamunun tıbbi cihaz alımında protokol yolunu bir kenara bırakarak ihale yolunu seçmesi ile yaşanan sıkıntılar,ihalelerde teknik şartnamelerdeki tutarsızlıklar ve şeffaf olmayan alımlar konuşulmuş, kongreye bu konularda katkı konulması talep edilmiştir.

02-09-2008

 

TİSKON 2007 kongresinin açılışında açılış konuşması yerine bildiri sunan KİK Üyesi Mak.Yük.Müh. Hicabi ECE ziyaretine MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katılmıştır. Ziyarette elektronik ihale, kamunun tıbbi cihaz alımında yaşanan sıkıntılar ve aksaklıklar konuşulmuş olup kongreye katılım talebinde bulunulmuştur.

02-09-2008

 

Ziyarete MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI‘nın katıldığı ziyarette TOSYÖV‘ün kongreye katılımı teşvik etmesi talebinde bulunulmuştur.

02-09-2008

Ziyarete MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katılmıştır.

 

Ziyarette Genel Müdür Tıbbi Cihazların kalibrasyonu konusunda Odamız ile çalışma yapmak istediğini ve kongreye katkı koyacaklarını açıklamıştır.

02-09-2008

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ziyaret edildi. Komisyon üyeleri Erzurum Milletvekili Prof.Dr.Muzaffer GÜZELYURT ve Denizli Milletvekili Selma Aliye KAVAF‘ın hazır bulunduğu ziyarete Oda Sayman Üyesi Tahsin AKBABA, MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katılmıştır. Ziyarette Komisyon Başkanı Trabzon Milletvekili Cevdet ERDÖL Kongrede yardımcı olacaklarını belirtmiştir.

02-09-2008

 

Bir önceki kongremizi destekleyen , Kırgızistan,Özbekistan ve Azerbaycan‘dan katılımcıları kongremize yönlendiren TİKA‘ya yaptığımız ziyarete MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katılmıştır. Ziyarette;kongrenin TİKA Yurt Dışı Ofislerince duyurulması, destekleyen kurumlar arasında yer alması ve kongremize yurt dışından profesyonel katılımcının yönlendirilmesi talep edilmiştir.

02-09-2008

 

Ziyarete MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI‘nın katıldığı ziyarette; TSE bünyesinde kurulu bulunan Akreditasyon laboratuarları ve ekibinin de üst sorumlusu olan Gen.Sek.Yrd. Ahmet KURTER, kongreyi destekleyeceklerini,bildiri sunarak katılımcı desteği sağlayacaklarını belirtmiştir.

02-09-2008

 

Ülkemizin tek akreditasyon kurumu olan TURKAK‘ın ziyaretine MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katılmıştır. Ziyarette , bildiri ve katılımcı desteği sağlayacağı belirtilmiştir.

02-09-2008

Sektörün aylık olarak periyodik yayınlanan Medikal Plus Dergisi ziyaretinde derginin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Haber Müdürü Yusuf KÜRKÇÜOĞLU hazır bulunmuş olup MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN ve MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ziyarete katılmıştır. Ziyaret esnasında Medikal Plus Dergisinin kongremizi destekleyen kuruluşlar arasında yer alması görüşülmüştür.

02-09-2008

 

Birçok medikal derneğin üye olduğu federasyon olan TÜMDEF‘in ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali ÖZKAN hazır bulunmuş olup MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN ve MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ziyarete katılmıştır. Ziyarette federasyondan kongremizi desteklemesi ve üyelerinin katılımını özendirmesi talep edilmiştir.

02-09-2008

 

Sektörün aylık olarak periyodik yayınlanan Medikal Teknik Dergisi ziyaretinde derginin Reklam Müdürü Hüseyin Güngör Aytan ve Reklam Danışmanı Eda ÇOBANOĞLU hazır bulunmuş olup MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN ve MMO Samsun Şube Başkan Yrd.Bayram KARASU ziyarete katılmıştır. Medikal Teknik Dergisinin kongremizi destekleyen kuruluşlar arasında yer alması konuları görüşülmüştür.

12-11-2007

II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisi 19 - 20 Ekim 2007 tarihlerinde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Sekreteryacılığında gerçekleştirilen kongrede, 4 Oturum ve 2 Panel‘de toplam 28 adet bildiri sunulmuştur. Açılış; 19 Ekim 2007 tarihinde saat 09.30‘da açılış konuşmaları ile başlayan kongre, sergi alanının gezilmesi ile devam etti. Açılış konuşmaları; Makine Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Emin KORAMAZ, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan SAKOĞLU, Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ferit BERNAY, Kamu İhale Kurulu Üyesi Hicabi ECE, TBMM Sağlık Komisyon Üyesi Erzurum Milletvekili Muzaffer GÜLYURT ve Samsun Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU tarafından yapılmıştır.

2-09-2007

Samsun‘un devlet ve özel sektörün ortaklaşa yürüteceği çalışmayla ‘sağlık merkezi‘ yapılması ve sağlık turizminin geliştirilmesi için sağlık hizmetleri masaya yatırıldı.

 

Samsun Valiliği İl Kalkınma Ofisi‘nin mayıs ayından bu yana yürüttüğü ‘sağlıkta gelişim‘ çalışmalarının geniş katılımlı ilk toplantısı Samsun Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonu‘nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, başta olmak üzere meslek odaları yöneticileri, sağlık sektörünün kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren kuruluşların temsilcilerinin katıldığı Samsun Sağlık Sektör Platformu Toplantısı‘nda, Samsun‘un bölgesel, ulusal ve uluslararası sağlık merkezi konumu, devlet ve özel sektör işbirliğiyle uzun vadede sağlık alanında yapılacak yatırımlar, sağlık sektörünün eksikliklerinin giderilerek geliştirilmesi, ilin sağlık cazibe merkezi haline getirilmesi ve sağlık turizminin gözde şehirlerinden yapılması için atılacak adımlar gibi konular ele alındı. MMO Samsun Şubesi adına Kadir GÜRKAN katıldı. Samsun‘un sağlık alanında yapılan ciddi yatırımlar, kamu, üniversite ve özel sektör sağlık hizmeti verme, yataklı tedavi, ilaç temini, tıbbi cihaz üretimiyle gelecek vadeden ve öne çıkan il olduğunu ifade eden GÜZELOĞLU, "Tıbbi aletler üretiminde Samsun önemli bir alt yapımının merkezidir. Son dönemlerde özel sektörün yatırımda yoğunlaştığını görmekteyiz. Fakat bu gelişmelerin karşılıklı ilişkileri öngören ve değerlendiren güçlü, zayıf yönleriyle analiz ederek, geleceğe yönelik proje ile senaryo kapsamında ele alınmalıdır. Sektör bir bütün olarak ele alınmadığı takdirde, Samsun adına kazanç sağlanması olası değildir. Samsun‘u bir sağlık merkezi olarak düşünüp, kentin kalkınması ve gelişmesi noktasında başak sektörlerden biri olarak ele almalıyız. Bugün sağlık dünyada tedavi amaçlı hizmetten çıkmış, gelir getirici ve turizm kavramıyla iç içe geçen sağlık turizmi olarak da görülmektedir. Bu düşüncelerden yola çıkarak ortak bir temel planlamayla her şey üretilebilir" dedi. Güzeloğlu, sağlık sektörünün her yönüyle masaya yatırdıklarını, bundan sonra ortak hareketle sağlıkta daha da canlılık yaşanacağını sözlerine ekledi.

14-09-2007

12 Eylül 2007 tarihinde Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Sağlık İl Müdürü Mustafa KASAPOĞLU‘nu makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Müdürü ve TİSKON 2007 Kongre Sekreteri Ercan YÜZBAŞI ve Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Basın Yayın Sorumlusu Onur DÜZOVALI katılımıştır. Ziyarette 19 - 20 Ekim 2007 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacak olan II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisine katılım desteği talep ettiklerini açıklayan GÜRKAN İl Sağlık Müdürünün kongreye destek sağlamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

23-08-2007

22 Ağustos 2007 tarihinde Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk KEFELİOĞLU ve Ordu Sağlık İl Müdürü Dr. Halis TÜRKYILMAZ ziyaret edildi.

 

Ziyaretlerde Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU, Makina Mühendisleri Odası Ordu İl Temsilciliği Sekreter Üyesi Alaattin UĞURLU ve Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI‘nın katıldığı ziyaretlerde kongre hakkında bilgi verilerek katılımın sağlanılması görüşülmüştür.

17-08-2007

14 Ağustos 2007 tarihinde Amasya Vali Yardımcısı Zafer KARAMEHMETOĞLU, Amasya Üniversitesi Rektör Genel Sekreteri Prof. Dr. Haluk BÖLÜKBAŞ ve Amasya Sağlık İl Müdür Yardımcısı İsmail TORUN ziyaret edildi.

 

Ziyaretlerde Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU, Makina Mühendisleri Odası Amasya İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Zafer ÜRGÜPLÜ ve TİSKON 2007 Kongre Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU‘nun katıldığı ziyaretlerde kongre hakkında bilgi verilerek katılımın sağlanılması görüşülmüştür.

13-08-2007

10 Ağustos 2007 tarihinde Sinop Valisi Recai AKYEL, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra SEYFİKLİ ve Tokat Sağlık İl Müdürü Dr. Hüseyin UÇAR ziyaret edildi.

 

Ziyaretlerde Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet DURSUNOĞLU, Makina Mühendisleri Odası Tokat İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Vedat YAŞAR ve TİSKON 2007 Kongre Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU‘nun katıldığı ziyaretlerde kongre hakkında bilgi verilerek katılımın sağlanılması görüşülmüştür.

10-08-2007

30 Temmuz 2007 tarihinde Tiskon 2007 Kongresi çalışmaları kapsamında Çorum Valisi Mustafa TOPRAK ve Vali Yardımcısı Murat SOYLU makamında ziyaret edildi.

 

Samsun Şube Yönetim Kurulunu temsilen Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU ve Tiskon-2007 Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU‘nun hazır bulunduğu ziyarete Çorum İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Serkan YILDIRIM ve İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Saymanı İbrahim KUŞÇU Katılmıştır. Ziyarette kongre hakkında bilgi verilerek katılımın sağlanılması görüşülmüştür.

10-08-2007

30 Temmuz 2007 tarihinde Hitit Üniversitesi ziyaret edildi.

 

Yrd.Doç.Dr. Yusuf DİNÇ‘in hazır bulunduğu ziyarete , Samsun Şube Yönetim Kurulunu temsilen Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU ve Tiskon-2007 Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU‘nun hazır bulunduğu ziyarete Çorum İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Serkan YILDIRIM ve İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Saymanı İbrahim KUŞÇU Katılmıştır.

10-08-2007

31 Temmuz 2007 tarihinde Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası ziyaret edildi.

SEİS Başkanı Metin DEMİR,SEİS Başkan Yardımcısı Dr.Erol ÖZENSOY,SEİS Genel Sekreteri Av.Refika ESER ve Başkan Danışmanı Ayhan KOÇAK‘ın hazır bulunduğu ziyarete Düzenleme Kurulu Üyesi Haydar ŞAHİN, Şube Yönetim Kurulunu temsilen Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU ve Tiskon-2007 Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU katılmıştır. Kongremizi Destekleyen Kuruluşlar arasında yer alan SEİS‘in ziyaretinde; kongrenin katılımcı ve sergi açısından çeşitlenmesine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

10-08-2007

31 Temmuz 2007 tarihinde TÜMDEF - Tüm Medikal Dernekler Federasyonu ziyaret edildi.

 

TÜMDEF Genel Başkanı Mehmet Ali ÖZKAN,Genel Sekreter Barış FIRAT,Yönetim Kurulu Üyesi A.Kadir ALTAY ve Genel Koordinatör Devrim ŞANLI‘nın hazır bulunduğu ziyarete MMO Sekreteri Ali Ekber ÇAKAR, Düzenleme Kurulu Üyesi Haydar ŞAHİN, Şube Yönetim Kurulunu temsilen Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU ve Tiskon-2007 Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU katılmıştır. Ziyarette TÜMDEF‘ten kongreyi destekleyen kurumlar arasında yer alması ve katılım sağlanması konularında destek talep edilmiştir.

10-08-2007

31 Temmuz 2007 tarihinde TOSYÖV - Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler,Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı ziyaret edildi.

 

TOSYÖV Genel Sekreteri Ş. Nezih KULEYİN,Sayman Üye Erol AKKAYA ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat ÖZÖNDER‘in hazır bulunduğu ziyarete Şube Yönetim Kurulunu temsilen Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU ve Tiskon-2007 Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU katılmıştır. Ziyarette TOSYÖV‘den kongreyi destekleyen kurumlar arasında yer alması ve katılım sağlanması konularında destek talep edilmiştir.

10-08-2007

1 Ağustos 2007 tarihinde TİKA-T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ziyaret edildi.

 

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa ŞAHİN‘in hazır bulunduğu ziyarete Şube Yönetim Kurulunu temsilen Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU ve Tiskon-2007 Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU katılmıştır. Ziyarette TİKA‘dan kongreyi destekleyen kurumlar arasında yer alması ve kongreye Türk Cumhuriyetleri Sağlık Bakanlıkları yetkililerinin katılımının sağlanması konularında destek talep edilmiştir.

10-08-2007

2 Ağustos 2007 tarihinde Tiskon-2007 Kongresi çalışmaları kapsamında kongre katılımını artırabilmek amacıyla Tıbbi Cihaz Üreticilerine bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

 

İstanbul‘da gerçekleştirilen ziyaretlerde , Alpin€ndo Tıbbi Alet,Cihaz ve Endeskopi Sistemleri,Global Tıbbi Aletler Ltd.Şti.,Çağın Optik Ltd.Şti. ve Bıçakçılar Tıbbi Cihazlar San. Ve Tic. A.Ş. firmaları ziyaret edilmiştir. Ziyarete Düzenleme Kurulu Üyesi İstanbul Şube Saymanı Gafur ONUR,Şube Yönetim Kurulunu temsilen Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU ve Tiskon-2007 Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU katılmıştır. Ziyaretlerde katlım ve sergi desteği talep edilmiştir.

10-08-2007

02 Ağustos 2007 tarihinde Medikal Teknik Dergisi ziyaret edildi.

Pazarlama İletişim Sorumlusu Ebru VATANSEVER ziyaret edildi. Ziyarete Düzenleme Kurulu Üyesi İstanbul Şube Saymanı Gafur ONUR,Şube Yönetim Kurulunu temsilen Şube Başkanı Kadir GÜRKAN,Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU ve Tiskon-2007 Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU katılmıştır.

10-08-2007

7 Ağustos 2007 tarihinde Sinop Valisi Zeki ŞANAL, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şevket BÜYÜKHATİPOĞLU ve Sinop Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Cem GÜRE ziyaret edildi.

 

Ziyaretlerde Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU, Makina Mühendisleri Odası Sinop İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Bayraktar DİLAVER ve TİSKON 2007 Kongre Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU‘nun katıldığı ziyaretlerde kongre hakkında bilgi verilerek katılımın sağlanılması görüşülmüştür.

24-07-2007

18 Temmuz 2007 tarihinde başlayan ve iki gün süren Medical Cihazlar Yönetmeliği Eğitimi şubemiz seminer salonunda yapıldı.

 

İki gün süren seminer süresince katılımcılara tıbbı cihazlar, vücuda yerleştirilebilen aktif tıbbi cihazlar ve diğer ilgili direktifler konusunda bilgiler aktarıldı. MEDA Projesi kapsamında gerçekleştirilen seminerde; tıbbi cihazlar ve CE işaretleme prosedürü alanında 23 yılık tecrübeye sahip ve Paris‘te yerleşik bir şirkette halen danışmanlık yapmakta olan Nicole D‘Enjoy katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu. İki gün süren eğitime,tıbbi cihaz üretimi yapmakta olan firmalarda çalışmakta olan personel ile İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri katılmıştır.

19-06-2007

Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci BEŞTEPE makamında ziyaret edildi.

 

19 Haziran 2007 tarihinde Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci BEŞTEPE makamında ziyaret edildi. Ziyarete MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU ve MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katıldı. Ziyarette ilimizde eğitim gören Tabip Asteğmenlerin 19 - 20 Ekim 2007 tarihinde düzenlenecek olan II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisine katılımı konusunda görüş alış - verişinde bulunuldu.

16-06-2007

TİSKON 2007 Düzenleme Kurulu toplantısı yapıldı.

 

16 Haziran 2007 tarihinde TİSKON 2007 Düzenleme Kurulu toplantısı yapıldı. MMO Genel Merkez adına Düzenleme Kurulu Üyesi Mak. Müh. Haydar ŞAHİN‘in başkanlık yaptığı Düzenleme Kurulu Toplantısı‘nda, kongrede sunulacak akademik bildiriler, sergi-bildiriler şartnamesi ve kongre esnasında düzenlenecek olan paneller görüşüldü. Toplantıya Düzenleme Kurulu Üyesi Gafur ONUR, MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU, MMO Samsun Şube Sekreter Üye Ebru IŞITAN, MMO Samsun Şube Sayman Üye Mehmet MUTLU, MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet DURSUNOĞLU, MMO Samsun Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI ve TİSKON 2007 Kongre Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU katılmıştır.

15-06-2007

19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban SARIKAYA ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Fikret YILMAZ ziyaret edildi.

 

15 Haziran 2007 tarihinde 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban SARIKAYA ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Fikret YILMAZ ziyaret edildi. Ziyarete MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Müdürü Ercan Yüzbaşı ve TİSKON 2007 Kongre Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU katıldı. Ziyarette 19-20 Ekim 2007 tarihinde düzenleyecek olduğumuz II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisinin, Kongrenin ilgili birimlere ve öğretim üyelerine duyurulması ve geniş öğretim kadroları ile katılım sağlanarak bildiri sunmaları konularında destek istendi.

14-06-2007

19 Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış DİREN ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Osman Nuri Ergün ziyaret edildi

 

14 Haziran 2007 tarihinde 19 Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış DİREN ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Osman Nuri Ergün ziyaret edildi. Ziyarete MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, TİSKON 2007 Yürütme Kurulu üyeleri Hami DANIŞ ve Aycan TÜRKEL ve TİSKON 2007 Kongre Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU katıldı. Ziyarette 19-20 Ekim 2007 tarihinde düzenleyecek olduğumuz II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisinin, Kongrenin ilgili birimlere ve öğretim üyelerine duyurulması ve geniş öğretim kadroları ile katılım sağlanarak bildiri sunmaları konularında destek istendi.

29-05-2007

TİSKON 2007 Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı.

 

29 Mayıs 2007 tarihinde TİSKON 2007 Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı; 19 - 20 Ekim 2007 tarihlerinde Ondokuzmayıs Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan "II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi Kongre ve Sergisi" çalışmaları devam ediyor. Yürütme Kurulunda akademik çalışmalar gözden geçirildi ve kalan zamanın planlanması yapıldı.

14-05-2007

TİSKON 2007 Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı.

 

TİSKON 2007 Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı; 19 - 20 Ekim 2007 tarihlerinde Ondokuzmayıs Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan "II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi Kongre ve Sergisi" çalışmaları devam ediyor. Toplantıda Kongre Sekreteri Burak MISIRLIOĞLU bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında toplantıya katılanlara bilgi verdi.

03-05-2007

TİSKON 2007 yürütme kurulunda belirlenen çalışma grupları;

 

03 Mayıs 2007 tarihinde yapılan TİSKON 2007 yürütme kurulunda belirlenen çalışma grupları; AKADEMİK İLİŞKİLER ÇALIŞMA KURULU: MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet DURSUNOĞLU, Kongre Yürütme Kurulu Üyesi Aycan TÜRKEL. SEKTÖR FİRMALARI ÇALIŞMA GRUBU: MMO Samsun Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU, Kongre Yürütme Kurulu Üyesi Hami DANIŞ, Kongre Yürütme Kurulu Üyesi Sabri SAMANGÜL. KONGRE TEDARİK ÇALIŞMA GRUBU: MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Ebru IŞITAN, MMO Samsun Şube Saymanı Mehmet MUTLU, MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Emin SİPAHİ, Kongre Yürütme Kurulu Üyesi Ahmet BİLAL, Kongre Yürütme Kurulu Üyesi Nüzhet ALTUNİÇ. DIŞ İLİŞKİLER ÇALIŞMA KURULU: MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet DURSUNOĞLU, Kongre Yürütme Kurulu Üyesi Orhan CAZGIR, Kongre Yürütme Kurulu Üyesi Okan GÜMÜŞ.

11-04-2007

Samsun Milletvekili Mehmet KURT?u makamında ziyaret edildi.

Şube Başkan Yardımcımız Bayram KARASU ve Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet DURSUNOĞLU 11 Nisan 2007 tarihinde TİSKON 2007 çalışmaları kapsamında Samsun Milletvekili Mehmet KURT?u makamında ziyaret ettiler. Yapılan görüşmeler sonucunda heyet Oda Denetleme Kurulu Koordinatörü ve Merkez Kongre Düzenleme Kurulu üyesi Haydar ŞAHİN?inde katılımı ile Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Doç.Dr. Öner ODABAŞ?ı makamında ziyaret ettiler ve TİSKON 2007 kapsamında destek talep edildi.

05-04-2007

Ondokuzmayıs Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi Kongre ve Sergisi? çalışmaları devam ediyor.

19 ? 20 Ekim 2007 tarihlerinde Ondokuzmayıs Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan ?II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi Kongre ve Sergisi? çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 8 Mart ve 5 Nisan tarihlerinde toplanan Yürütme Kurulunda; 1) TİSKON 2007 çalışmaları kapsamında Ankara?da yapılan Kamu ? Kurum ve Kuruluşlara yapılan ziyaretler konusunda değerlendirmeler yapılmasına, 2) TİSKON 2007 Kongresinin Ondokuz Mayıs Üniversitesinin Kongre Merkezinde gerçekleştirilmesine, Kongrede Sergi açacak olan firmalar için stand alanı düzenlenmesi ile ilgili 600m2 kapalı alana sahip çadır kurulması, 3) TİSKON 2007 çalışmalarının daha sağlıklı yürütülebilmesi için Komiteler oluşturulması için çalışma yapılmasına, 4) TİSKON 2007 WEB sayfasının oluşturulması amacı ile tiskon.mmo.org.tr adresinin Oda Merkezinden görüş alınması için çalışma yapılmasına, 5) TİSKON 2007 Danışmalar Kurulunda görev alan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Osman Nuri ERGUN?un Yürütme Kurulu üyeliğine dahil edilmesine, 6) TİSKON 2007 çalışmaları kapsamında ülkemizin diğer illerinde bulunan KOBİlerimize ulaşabilmek için KOSGEB Başkanlığında bilgi istenmesine, gelecek bilgiler doğrultusunda Tıbbi Cihaz İmalatı yapan firmalarla toplantılar yapılmasına, 7) TİSKON 2007 Yürütme Kurulu üyeline EMO Samsun Şubesinden Mehmet ÖZDAĞ, Samsun ? Sinop Tabip Odasından Dr. Mustafa SALTOĞLU Samsun Diş Hekimleri Odasından Rıza İNAN ve Samsun Barosundan Av. Nejat ANIL eklenerek Yürütme Kurulunun genişletilmesine, 8) Genişletilmiş Yürütme Kurulu toplantısının Büyük Otel Turkuaz Salonunda yapılmasına, 9) Ondokuz Mayıs Üniversitesine yapılan ziyaret neticesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Veterinerlik Fakültelerine Bildiri ve Panel sunumu konusunda destek istenmesi amacı ile yazı yazılmasına, 10) Kongrede kullanılacak olan Sergi Çadırı ile ilgili Şartname hazırlanarak Satın Alma yapılabilmesi amacı ile Şube Yönetim Kuruluna yetki verilmesi, kararları alınmıştır.

04-04-2007

CHP Grup Başkan Vekili Samsun Milletvekili Prof.Dr.Haluk KOÇ, CHP Samsun Milletvekili Av.Sezai ÖNDER ve CHP İlçe Yöneticileri Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesini ziyaret etti.

 

04 Nisan 2007 tarihinde CHP Grup Başkan Vekili Samsun Milletvekili Prof.Dr.Haluk KOÇ, CHP Samsun Milletvekili Av.Sezai ÖNDER ve CHP İlçe Yöneticileri Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesini ziyaret etti.Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette, 19-20 Ekim 2007 tarihlinde yapılacak olan II.Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi Kongre ve Sergisi, ülke gündeminde olan yabancı mühendislere çalışma izini verilmesi, küreselleşmenin ülke ve bölgeye etkileri görüşüldü. Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, Tıbbi Cihazlar Kongresi‘nin şehir ve ülke için çok büyük önem taşıdığını, yabancı mühendislere ülkemizde çalışma izini verilmesinin ise kabul etmeyeceklerini ifade etti. Sözkonusu izinin Küreselleşmenin ulus devletlere dayattığı bir gelişme olduğunu belirten GÜRKAN, ulus olarak oluşturulacak politikalar ile sorunların aşılabileceğine değindi.

21-03-2007

19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferit BERNAY ziyaret edildi.

 

21 Mart 2007 tarihinde 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferit BERNAY ziyaret edildi. Ziyarete Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, Başkan Vekili Bayram KARASU ve Şube Müdürü Ercan YÜZBAŞI katıldı. Ziyarette 19-20 Ekim 2007 tarihinde düzenleyecek olduğumuz II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisinin, Üniversitenin Kongre Merkezinde düzenlemesi, Kongrenin ilgili birimlere ve öğretim üyelerine duyurulması ve geniş öğretim kadroları ile katılım sağlanarak bilim adamlarının bildiri sunmaları konularında destek istendi

17-03-2007

Samsun Milletvekili Mehmet KURT Mühendisleri Odası Samsun Şubesi‘ni ziyaret etti

 

17 Mart 2007 Samsun Milletvekili Mehmet KURT ve beraberindeki heyet Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi‘ni ziyaret etti.Ziyarette Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi Başkanı Kadir GÜRKAN hazır bulundu.Ziyarette 19-20 Ekim 2007 tarihinde ilimizde yapılacak olan TİSKON 2007 - II.Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi Kongre ve Sergisinin yürütülmekte olan çalışmaları, yapılması gerekenler konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

02-03-2007

1 - 2 Mart 2007 tarihleri arasında Ankara‘da bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi

 

1 - 2 Mart 2007 tarihleri arasında Ankara‘da bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.Ziyaret edilen yerler arasında Rekabet Kurulu, Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler Daire Başkanlığı, Türk Cerrahlar Derneği, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı gibi önemli ziyaretler dahilinde bilgiler aktarıldı, kurumsal destek istendi. Ziyaretlere Oda Genel Merkezi adına Oda Saymanı Ahmet ENİŞ, Oda Denetleme Kurulu Koordinatörü ve Kongre Merkez Düzenleme Kurulu üyesi Haydar ŞAHİN, Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, Şube Başkan Yardımcısı Bayram KARASU, Şube Saymanı Mehmet MUTLU, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet DURSUNOĞLU ve Şube Teknik Görevlisi Oğuz ÖZKÖROĞLU katılmıştır.

12-02-2007

Düzenelem Kurulu 1. toplantısı gerçekleştirildi

 

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi Sekreterliğinde gerçekleştirilecek II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisi kapsamında Düzenelem Kurulu 1. toplantısı gerçekleştirildi. Büyük Samsun Oteli Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda 2005 yılında yapılan kongre değerlendirilerek, 2007 çalışmaları hakkında görüşüldü.

 

08-02-2007

Tiskon 2007 Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Makine Mühendisleri Odası Samsun Şube sekreterliğinde 19-20 Ekim 2007 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan II. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisi, 1. Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı. Şube Hizmet Binasında yapılan Yürütme Kurulu Toplantısı‘nda Kongrenin teknik detaylarına ilişkin görüşmeler yapılarak uygulamaya yönelik kararlar alındı