6. ÜNİVERSİTELERARASI BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ VE YARIŞMASI (17 Haziran 2016)

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İzmir Şubesi

Şubemiz tarafından düzenlenen Makina ve Endüstri/Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümleri Bitirme Projeleri Yarışması ve Sergisi’nde öğrenciler, öğrenim hayatları boyunca edindikleri mesleki bilgi birikimlerini sergileme fırsatı buldular.

17 Haziran 2016 tarihinde Odamız Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi İzmir Salonu`nda gerçekleşen etkinlikte İzmir ve Manisa`daki üniversitelerin Makina, Enerji Sistemleri, Endüstri ve Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümleri`nden bu yıl mezun olan öğrencilerin hazırladıkları 45 bitirme projesi sergilenirken, projeler akademisyenlerden ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi. Proje sergisi, gün boyu ziyaret edilebilirken,  jüri üyeleri projeleri inceleyerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı.

Yarışmanın kazananlarının açıklandığı ödül töreninde bir konuşma yapan Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Güniz Gacaner Ermin, düzenlenen sergi ve yarışmanın, Odamızın ‘ulusal sanayinin gelişmesi için çalışma` ilkesinin bir gereği olduğunu ifade ederek, "Üniversite sayısının altyapı sorunları ve akademisyen kadrosu gereksinimi göz önünde bulundurulmadan her geçen gün arttığı bu zamanlarda, böylesi seçkin çalışmalara şahit olmak bizi gerçekten mutlu etti.  Sergimiz ve yarışmamız ülkemizin sanayileşme ve kalkınma yolunda en önemli ihtiyaçlarından olan üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine kayda değer katkılarda bulunur. Bunun gerçekleşmesi, aynı zamanda Şubemizin çabalarının boşa gitmediğinin bir göstergesi olacak ve bize onu verecektir" diye konuştu.

Ermin`in konuşmasının ardından yarışmada dereceye giren proje sahiplerine ödülleri verildi.

MAKİNA, ENERJİ SİSTEMLERİ, ENDÜSTRİ VE ENDÜSTRİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ BİTİRME PROJELERİ ÖDÜL DAĞILIMI AŞAĞIDAKİ GİBİ GERÇEKLEŞMİŞTİR.

MAKİNA/ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖDÜLLERİ

DERECE KAZANAN İSİMLER ÜNİVERSİTE PROJE ADI
1.‘LİK Mehmet Kiraz, Seven Burçin Çellek, Sinan Yıldırım, Zülfiye Arıkan, Hande Esra Kılınç, Can Kavak, Yavuz Usta İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Levrek Sualtı Aracı
 
 

DERECE KAZANAN İSİMLER ÜNİVERSİTE PROJE ADI
2.‘LİK Çağatay Kök, Anıl Yörük, Önder Mahir Tanrıyapısı, Özgür Altın, Gökçen Türkgülü, Batuhan Enet, Said Furkan Dağlı, Abdulkadir Özdemir, Ömer Utku Öztürk İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Formula Student
 
 

DERECE KAZANAN İSİMLER ÜNİVERSİTE PROJE ADI
3.‘LÜK Merve Özkahya, Ayda Ramyae, Ahmet Arif Ataman, İsa Kaya, Fuad Ceyhan, Gökberk Özçelik, Umut Pekyüz İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Küçük Ölçekli Rüzgar Türbini
 
 
ENDÜSTRİ/ENDÜSTRİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖDÜLLERİ

DERECE KAZANAN İSİMLER ÜNİVERSİTE PROJE ADI
1.‘LİK Bahriye Cansın Gülce, Berk Buralı, Burcu Genç, Kadir Doruk Aydemir, Muammer Tay Yaşar Üniversitesi Beyaz Et Üretim Sürecinde Kesim Planlama Problemi
 
 

DERECE KAZANAN İSİMLER ÜNİVERSİTE PROJE ADI
2.‘LİK Güler Pınar Susup, Cem Talas, Berkin Ertuğrul, Özgecan Fidan Yaşar Üniversitesi Çok Ölçütlü Hammadde ve Müşteri Sınıflandırmasına Dayalı Sipariş ve Stok Tayınlama Kontrolü
 
 

DERECE KAZANAN İSİMLER ÜNİVERSİTE PROJE ADI
3.‘LÜK Gizem Sağım, Merve Varol, Serkan Elhan, Fatma Talya Temizçeri, Tuna Sezgin Yaşar Üniversitesi Toplu Ulaşımda Kesikli-Olay Benzetimi Yaklaşımı ile Otobüs Hatları için Zaman Çizelgelemesi