Bilirkişilik Hizmetleri

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İzmir Şubesi

Makina Mühendisleri Odası tarafsız, bağımsız, güvenilir, kurumsal yapısı ve uzman kontrol mühendisleri aracılığı ile aşağıda sıralanan bilirkişilik hizmetlerini endüstrinin hizmetine sunmaktadır.

İŞ KAZASI İNCELEMESİ
İş yerlerinde yaşanan iş kazalarıyla ilgili işçi sağlığı ve iş güvenliği mevzuatı çerçevesinde incelemelerin yapılması ve raporlandırılması çalışmasıdır.

EKSPERLİK (DEĞER TESPİTİ)
Kredi kullanımı, satın alma, hukuki işlemler ve sigortalama gibi işlemlere konu olan endüstriyel tesislere ait arsa, bina, makina, ekipman, yardımcı tesisler ve demirbaş değerlerinin tespit edilmesi ve raporlandırılması çalışması, Odamızın bağımsız, güvenilir ve uzman mühendisleri tarafından yapılmaktadır.

UYGUNLUK KONTROLLERİ
Endüstriyel ürün, tesis ve ekipmanların ilgili yönetmelik, standart, şartname, sözleşme, projelere uygunluğunun montaj aşamasında veya işletmeye alınmadan önce kontrol, muayene ve incelenmesi yapılarak raporlandırılmaktadır.

PATENT, FAYDALI MODEL VE ENDÜSTRİYEL TASARIM İNCELEMESİ
Patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım konularında yaşanan anlaşmazlıklara neden olan ürünler incelenerek raporlandırılmaktadır.

HAKEMLİK
Taahhütlü işlerde, hizmet alımlarında vs. anlaşmazlığa düşen tarafların talebi üzerine hakemlik yapılarak hazırlanmaktadır.


Bilgi ve Başvuru: Ergun Şengör
Telefon: (0232) 462 33 33 / 235
Faks: (0232) 486 20 60