RÜZGÂR ENERJİSİ SANTRALİ EĞİTİMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İzmir Şubesi

Şubemiz tarafından düzenlenecek Rüzgâr Enerjisi Santrali Eğitimi için kayıtlar başladı.

6446 No.lu Elektrik Piyasası Kanunu ve 5346 No.lu Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımına İlişkin Kanun kapsamında rüzgâr enerjisine dayalı üretim faaliyeti için yapılacak projelerin uluslararası standart ve ilgili yerel mevzuatlara uygun yapılabilmesi ve sektör çalışanlarının bu konuda eğitilmesi amaçlanmıştır.

Şubemiz de bu çerçevede Rüzgâr Enerjisi Santrali Eğitimi başvurularını almaya başladı. 22-24 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan ve TMMOB üyeleri ile en az lisans mezunu olanların katılabileceği eğitim, TMMOB üyeleri için 1000 TL., diğer katılımcılar için ise 1200 TL. ücret ile gerçekleşecek.

Eğitime ilişkin gerekli bilgi ve önkayıt için: (0232) 462 33 33 / Dâhili 213-214-215

Eğitimin İçeriği:

TMMOB, MMO, MİEM yasa ve yönetmelikleri

Rüzgâr enerjisi santrali temel eğitimi

Rüzgâr ölçüm sistemleri

Rüzgâr verisi ve veri analizi

Rüzgâr türbin teknolojisi

RES teknik aksamları (bileşenleri), yerlilik oranları

IEC 61400 standartları ve Türk standartları

RES yerel mevzuatları (idari süreçler)

Teknik fizibilite esasları, santral planlama ve kurulum prosedürleri

Örnek proje çalışması (proje dosyası, onay ve kabul işlemleri)

Proje yönetimi

İSG