SMM HİZMETLERİ YETKİLİ FİRMALAR

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İzmir Şubesi

Şubemiz etkinlik alanında, Mekanik Tesisat, Araç Projelendirme, Araç LPG Dönüşüm, Asansör Avan Proje, Asansör Uygulama, Doğal Gaz İç Tesisat Hizmetleri konusunda Odamızca yetkilendirilmiş firmaların listeleri aşağıdadır.

DUYURU

SMM Büro Tescil ve Yetki Belgesi Onay İşlemleri

Odamız, Serbest Müşavirlik Mühendislik Büroları Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği gereğince; SMM Büro Tescil Belgeleri ve Mühendis Yetki Belgeleri vize ve yenileme işlemleri 22 Aralık 2022 - 31 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. 2022 yılı içerisinde SMM’lerce verilen hizmetlerin (Proje mesleki denetimleri) yürütülebilmesi için belge onaylarının yapılmış ve Oda Bilgi İşletim Sistemine işlenmiş olması gerekmektedir.

Bu sene yaşamak zorunda kaldığımız Covid-19 salgını nedeniyle SMM Başvuru işlemlerini;

  1. İnternet üzerinden makina.mmo.org.tr adresinden (EK-2) sisteme giriş yapıp SMM Başvuruları sekmesinden gerekli evrakları yükleyip Şube tarafından onaylandıktan sonra ödemelerini yine web sitesinden yaparak işlemlerini tamamlayabilirler.
  2. Doğalgaz alanında çalışan firmaların başvuruları makina.mmo.org.tr de onaylandıktan sonra EPBK onaylı Doğalgaz İç Tesisat ve Endüstriyel ve Büyük Tüketimli Tesislerin Doğalgaza Dönüşümü uzmanlık belgelerinin vize/onay işlemini Şubeye gelerek veya posta/kargo ile göndererek yapabilirler.
  3. Şubeden başvuru yapılması durumunda; salgın da göz önüne alınarak yığılmaların önlenmesi için başvuruların eksiksiz bir şekilde (eksik evrak ile yapılan başvurular alınmayacaktır) EK-1’de tanımlı belgeleri içerecek şekilde 22 Aralık 2021 tarihinden başlamak üzere ve saat 10:00-16:00 arasında yapılabilir.

Aksi durumda 01 Ocak 2022 tarihi itibarı ile bitmemiş işleminizden dolayı yürütmüş olduğunuz SMM hizmetine ilişkin sistemden (OBYS-Oda Bilgi İşletim Sistemi ) onay ve rapor düzenleme işlemi yapılamayacaktır.

01.01.2022 – 31.12.2022 tarihleri arasında geçerli olan SMM asgari ücreti (brüt) 7.850 TL olup, ücretli çalışan üyelerimizin SSK primlerinin 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren 7.850 TL üzerinden ödenmesi gerekmektedir.
 
Ekler: