ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL'DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kayseri Şubesi

 

Mağfiret gecesi olarak bilinen, Dinimizde ki önemli gecelerden biri olan Berat Kandili; Ramazan ayının müjdecisi, Şaban ayının 15. gecesidir.

Hiç şüphesiz biz Müslümanlar için bu gece, af ve bağışlanma zamanıdır. Sevgili Peygamberimiz (sav) bu gecede Allah Teâlâ’nın dünyaya rahmetiyle tecelli ederek ‘’Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim. Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim’’ müjdesini vermiştir.

Kur’an-ı Kerim’in yedi kat semadan bir bütün halinde Dünya’ya indirildiği bu gecede,  Rabbimizin emirlerini yerine getirip, yasaklarından korunmayı ve Peygamber Efendimize layık ümmet olmak için çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Berat Kandili’ nin  insanlığa sağlık, sevgi ve barış getirmesini diler, hemşerilerimizin, aziz Milletimizin ve tüm İslam Âleminin huzur ve mutluluk için yaşamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.