MEKANİK TASARIMDA TİTANYUM VE ÖZELLİKLERİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Odamız, uzmanlık alanlarındaki konularda meslektaşlarımızın ve ilgili teknik personelin gelişen teknolojiden yararlanması ve bilgi birikiminin artırılması amacıyla sürdürdüğü yayın çalışmalarını oldukça önemsemektedir. Konusunda ilk olan kitaplarımız, hem üniversitelerde okuyan öğrenciler hem de sanayide çalışan mühendisler ve teknik elemanlar tarafından başvuru kaynağı olarak kullanılmaktadır.
Mekanik Tasarımında Titanyum ve Özellikleri; sanayide kullanımıyla birlikte önemi de giderek artan titanyum hakkında ülkemizde yazılmış en ayrıntılı ve kapsamlı kitaptır. Malzeme kimyasal özelliklerinin ayrıntılı olarak anlatılmasının yanı sıra; üretim yöntemleri, uygulanabilecek yüzey işlemleri ve uygulamada karşılaşılabilecek problemler konusunda önemli bilgiler içermektedir. Kitapta titanyumla ilgili tüm standartlar ve konuyla ilgili İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce bir terimler sözlüğü de yer almaktadır. Kitabın, tasarım ve üretim alanında çalışan makina mühendisleri için başvuru kaynağı olarak kullanılacağına inanıyoruz.     
Kitabın gerek yazılması, gerekse düzeltilmesi aşamasında gösterdiği özverili ve titiz çalışmaları nedeniyle Sayın Cahit Töre’ye ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu
Haziran 2017

 

Yayın No: 
671
Yayın Yeri: 
ANKARA
Sayfa Sayısı: 
330
Kitap Türü: 
Teknik Kitaplar
Anahtar Sözcükler: