NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA'NIN TALEPLERİ KABUL EDİLMELİDİR

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Emek ve Meslek Örgütleri, OHAL KHK'larıyla ihraç edilen ve işlerine geri dönmek için 64 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek vermek amacıyla Ankara ve İstanbul'da bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

ANKARA:

TMMOB Ankara İKK, KESK Ankara Şubeler Platformu, Ankara Tabip Odası ve Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası​​​​​​​; OHAL KHK'larıyla ihraç edilen ve işlerine geri dönmek için 64 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek vermek amacıyla 11 Mayıs 2017 tarihinde Yüksel Caddesi'nde bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptılar.

Açıklama şöyle:

"Ankara Tabip Odası, Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Türk Mühendis ve MimarOdaları Birliği Ankara İl Koordinasyon Kurulu, KESK Ankara Şubeler Platformu ve bu örgütlerin üyeleri olarak Yüksel Caddesinde İnsan Hakları Anıtı önünde “Açlıkla Terbiye olmayacağız, işimizi geri istiyoruz” diyerek 64 gündür açlık grevi yapan Nuriye GÜLMEN ve Semih ÖZAKÇA arkadaşlarımızın bu onurlu mücadelelerini, bu onurlu direnişlerini selamlıyoruz.

Değerli arkadaşlar; açlık grevi eyleminde kritik bir aşamaya gelindiği herkesçe bilinmektedir. Bugün toplumun tüm kesimleri bu eylemin farkındadır. Bu eylemin hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı yapıldığının bilincindedir. Toplumun vicdanı buradadır. Hiç kimse toplum vicdanına sırtını dönemez. Hiç kimse burada İnsan Hakları Anıtı önünde yükselen bu sesi duymazdan gelemez. 

Değerli Basın emekçileri; öncelikle Nuriye ve Semih arkadaşlarımızın talepleri acilen kabul edilmelidir. Bununla birlikte ihraç edilmiş tüm kamu emekçilerinin geri dönüşleri için gerekli mekanizmalar oluşturulmalıdır. OHAL rejimine son verilmeli, hızla demokratik düzene geçilmelidir. Gerek toplumun gerekse bizim hükümettenbeklentimiz ve isteğimiz budur."

KESK Ankara Şubeler Platformu

TMMOB Ankara İKK

Ankara Tabip Odası

ASMMMO​​​​​​​


İSTANBUL:

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, KESK İstanbul Şubeler Platformu ve İstanbul Tabip Odası hukuksuz ve haksız ihraçlara karşı 65 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için 12 Mayıs 2017 'de Kadıköy İskele Meydanı’nda bir saatlik oturma eylemi gerçekleştirdi.

Gülmen ve Özkça’nın taleplerinin kabul edilmesini isteyen İstanbul emek ve meslek örgütleri, iktidarının çıkarttığı KHK’lara, baskılara, zulme boyun eğmeyeceklerini ifade ettiler.

Açıklamada ihraç edilen öğretmenler ve akademisyenlerin ardından TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik de söz alarak görüşlerini açıkladı.