TMMOB'DEN YUNANİSTAN TEKNİK ODASI'NA DAYANIŞMA VE DESTEK MESAJI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Yunanistan'da yaşanan ve çok sayıda kişinin yaşamını kaybetmesine neden olan yangınla ilgili olarak TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Yunanistan Teknik Odası (Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδας-TEE) Başkanı Stasinos Giorgos'a dayanışma ve destek mesajı gönderdi.

Emin Koramaz tarafından gönderilen mesaj şöyle:

Sayın Başkan Stasinos,

Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği olarak, 24 odamız ve 536.898 üyemiz ile birlikte Yunan halkının derin üzüntüsünü paylaşıyoruz. Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve tüm Yunan halkına baş sağlığı diliyor, yaralıların en kısa zamanda iyileşeceğini umuyoruz.

Türkiye ve Yunanistan halkları yüzyıllar boyunca ortak bir coğrafyayı ve kültürü paylaştılar ve birbirlerine benzeyen kültürler inşa ettiler. Ortak figürler ve değerler büyük felaket dönemlerinde daha güçlü ve canlı hale geliyor. 17 Ağustos 1998 depreminde Yunan ve Türk halkının nasıl birleştiğini gördük.

Bugün de Yunan halkıyla omuz omuza duruyoruz.

TMMOB ve üyelerinin yangın ve benzer afetlerin önlenmesine, doğal ve sosyal yaralarının sarılmasına yönelik ortak girişimlere katılmaya ve destek olmaya hazır olduğumuzun TEE (Yunanistan Teknik Odası) yönetimi ve üyeleri tarafından bilinmesini isteriz.

Dostça selamlar.

Emin KORAMAZ
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

.....................................................................

Dear President Stasinos,

UCTAE, Union of Chambers of Turkish Architects and Engineers, with its 24 member Chambers  and 536.898 individual members  shares, the deep sorrow of Greek people.  For those who have lost their lives, we are sending our condolences  to their families and   all Greek people   and we hope that those who have been injured will recover  soon.

People of Turkey  and Greece had  lived and shared a common geography and culture  for centuries and built cultures resembling each other. These common  figures  and values become   strong  and vivid during big disasters.We have noted how Greek and Turkish people had  united during 17 August 1998 Earthquake.

We are now standing shoulder to shoulder  with Greek people.

We would like to inform you and members of TEE that UCTAE and its members are ready to  participate and support  efforts to prevent  fire and similar  disasters  and to  heal  natural and social  injuries and losses.

With friendly greetings.

Emin KORAMAZ

Board Chairman of UCTAE