2021 Yılı ve 3 Ocak Mersin'in Kurtuluş Günü Kutlu olsun.

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Mersin Şubesi

2021 Yılı ve 3 Ocak Mersin'in Kurtuluş Günü Kutlu olsun.

Basına ve Kamuoyuna,

Geride bıraktığımız 2020 yılına tüm Dünya’da yaşanan ve insanlığı tehdit eden COVİD 19 Pandemi süreci damgasını vurdu. Bu süreçte ülkemizin ve vatandaşlarımızın en az zararla atlatabilmesi için bir takım kısıtlamalar, önlemler alındı. Bu konuda duyduğumuz mesleki sorumluluk gereği; Makina Mühendisleri Odası İklimlendirme Teknik Kurulu tarafından hastane ve sağlık yapıları, oteller, alışveriş merkezleri, askeri ve lojistik yapılar, spor tesisleri-yüzme havuzları, okullar ve eğitim tesisleri, konutlar, fabrika ve endüstriyel tesisler, düğün salonu-restoran ve barlarda hangi teknik önlemlerin alınması ve neler yapılması gerektiği ile ilgili çalışmalar yapıldı. Yapılan bu çalışmaları MMO Mersin Şube olarak kitap haline dönüştürerek topluma açık kurum ve kuruluşlara ilettik. Ayrıca bu süreçte çalışmak zorunda olan Sağlık Çalışanları ve Üyelerimize destek olmak için Odamız tarafından siperlik imalatı yaptık ve kendilerine ulaştırdık. Tüm önlemlere rağmen maalesef istenmese de ölümle sonuçlanan vakalar oldu, salgın sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet ve acılı ailelerine baş sağlığı diliyoruz.

Sağlığın her şeyden önemli olduğunu hissettiğimiz bu yılda 2021 yılının öncelikle tüm Dünya’ya sağlık getirmesini diler, Ülkemizde ve Kentimizde barış, huzur ve ekonomik kalkınmaların yaşanacağı bir yıl olmasını ümit ederiz.

Yeni yıla girdiğimiz bugünlerde Mersin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılının coşkusunu ve mutluluğunu da yaşıyoruz. 3 Ocak; Mersin için, Mersinliler için onur ve gurur günüdür! Mersin halkı, 99 yıl önce vatanın her karış toprağında olduğu gibi, işgale teslim olmayacağını, esarete boyun eğmeyeceğini herkese göstermiştir. Zafer günümüz kutlu olsun!

MMO Mersin Şube Yönetim Kurulu Başkanı

İbrahim YÜCESOY