23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun.

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Mersin Şubesi

23 NİSAN  ULUSAL  EGEMENLİK  VE  ÇOCUK  BAYRAMI

Değerli  Basın Mensupları;

Milli Kurtuluş Savaşımızı, zaferle taçlandıran ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran, kaynağını ve gücünü Halktan alan, Başkanlığını Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’  ün yaptığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. Yılı açılışını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Ulu Önder Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan, dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliği de taşıyarak dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirilmesine katkıda bulunması açısından büyük öneme sahiptir.

Bugünü bayram olarak kutlayan geleceğimizin garantisi sevgili çocuklarımıza daha aydınlık, daha çağdaş bir ülke bırakma çabası içerisindeyiz. Bu, bizim sizlere ve vatanımıza karşı olan sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluğumuzun bilincinde, var gücümüzle çalışacağız.
Günümüzde içinde bulunduğumuz duruma bakıldığı zaman, Cumhuriyetin değerini, laik, çağdaş Cumhuriyetin önemini daha iyi anlıyoruz. Geçirdiğimiz 101 yılı çok iyi değerlendirip, Cumhuriyetin kazanımlarını korumalıyız. (21.04.2021)

 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Mersin Şube Yönetim Kurulu adına Başkan

İbrahim YÜCESOY