Amaç / Kapsam

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Odamızda öğrenci üye çalışmaları 1996 yılında çıkarılan Öğrenci Üyelik Yönetmeliği ile başlamıştır. Öğrenci üye çalışmalarıyla amaçlanan; gelecekte meslektaşımız, üyemiz, yöneticimiz olacak öğrencilerle, öğrencilik dönemlerinden başlayarak bağ kurmak; Odamızı tanımalarını, çalışma ilkelerimizi anlamalarını, Odamız olanaklarından yararlanmalarını sağlamak; sorunlarını ve çözüm önerilerini tartışabilecekleri özgür platformlar oluşturmaktır. Bu çalışmaların önemli bir parçası da öğrenci üyelerimiz için 1999 yılından beri her 2 yılda bir düzenlediğimiz öğrenci, üniversite, mühendislik eğitimi, örgütlenme ve ülkemizin sorunlarının tartışıldığı, çözüm önerilerinin geliştirildiği öğrenci üye kurultaylarıdır.

Bu yıl 10.su düzenlenecek olan MMO Öğrenci Üye Kurultayı eğitim ve örgütlenme ana temasıyla 11 Mart 2017’de TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilecektir. Şubelerimizdeki öğrenci üye çalışmalarının koordinasyonu için oluşturulan Merkez Öğrenci Üye Komisyonumuzun Yürütme Kurulu olarak görev aldığı kurultayımız öncesi Şubelerimizde yerel öğrenci üye kurultayları yapılmıştır. Bu kurultaylara üniversitelerin makina, endüstri, işletme, uçak, havacılık, uzay, imalat, üretim, sistem, mekatronik, otomotiv ve enerji sistemleri mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören öğrenci üyelerimiz katılmışlar ve ülkemizdeki mühendislik eğitimini, üniversitelerde yaşanan sorunları, öğrenci üye örgütlülüğünü ve ülke sorunlarını tartışmışlar ve sorunların çözümü için önerilerde bulunmuşlardır. Yerel kurultaylardan süzülen bu görüşler, bu kez de tüm Şubelerimizden temsilcilerin bulunduğu Öğrenci Üye Kurultayı’na taşınacaktır.

“Gelecek için düşüncelerimiz ve yapacaklarımız var.”

“GELECEK BİZİM” diyen öğrenci üyelerimiz Öğrenci Üye Kurultayı’nda buluşuyorlar.