Genel Bilgiler

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Ülkemizde var olan enerji kaynaklarımızın büyüyen enerji talebini karşılamakta yetersiz kalması dışa bağımlılık dışa bağımlılık düzeyinin her geçen gün daha da artmasına neden olmaktadır. Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi ve yapılan çalışmalara hız verilmesi bu açıdan son derece önemlidir. Bu bağlamda, rüzgar enerjisi potansiyeli ile Avrupa‘da ilk sıralarda yer alan ülkemiz ve özellikle yerleşim alanları dışında 8,04 m/s ile en yüksek yıllık ortalama hıza sahip yöremizdeki gelişmelerin, bilgi ve deneyimlerin paylaşılacağı ‘RÜZGAR ENERJİSİ ve RÜZGAR TÜRBİNLERİ YEREL SEMPOZYUMU‘ gerçekleştirilecektir.

Sempozyumun temel amacı; Türkiye enerji politikalarının belirlenmesinde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının araştırılması, teknolojilerinin geliştirilmesi ve kullanılması konusunda uzman kişilerin birikimlerini sunabileceği, tartışabileceği, çözüm önerileri üretebileceği bir platform oluşturmaktır. Aynı zamanda bu çalışmalarda ortaya çıkan sonuçlardan hareketle söz konusu süreç ve uygulanan politikalara ilişkin öneriler  geliştirirerek ülke ve toplum yararı doğrultusunda üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşmaktır.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubelerince 11-12 Mart 2011 tarihinde ‘RÜZGAR ENERJİSİ ve RÜZGAR TÜRBİNLERİ YEREL SEMPOZYUMU‘ Bandırma ve Gönen‘de düzenlenecektir.

Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Bandırma İlçe Temsilciliği sekreteryalığında yürütülecek çalışmalara katkı koymaya ve destek vermeye davet  ediyoruz.