NEVRUZ KUTLU OLSUN!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Bursa Şubesi

Yayına Giriş Tarihi

21 Mart 2023

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 21 Mart 2023 tarihinde yayınladığı mesajla Nevruz'u kutlayarak barış ve kardeşlik çağrısında bulundu.

 

NEVRUZ KUTLU OLSUN!

Hüzün, öfke ve umudun iç içe geçtiği günler yaşıyoruz… Bir yanımızda kaybettiklerimizin acısı, bir yanımızda göz göre göre gelen felakete hiçbir tedbir almayan yetkililere olan kızgınlığımız, bir yanımızda da bir araya gelerek bu karanlıktan kurtulabilmenin umudu büyüyor.

Nevruz dünyanın her yerinde baharın, yaşamın, mücadelenin ve umudun bayramıdır. Bu bayramda umudumuz her zamankinden daha büyük. Tek adam rejiminin temsil ettiği ve dayattığı yaşam tek tipçi, baskıcı yaşam tarzına karşı, hayatın ve toplumun tüm çeşitliliğini kapsayan bir zenginlikle yan yana gelişimiz büyütüyor umutlarımızı…

Bizim topraklarımızda Nevruz aynı zamanda barışa, kardeşliğe ve bir arada yaşama duyulan bir özlemin de bayramıdır. Halkların eşitlik içinde özgürce yaşama iradesinin kültürle yoğrulmuş dışavurumudur.

Ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada barışın sağlanması, halkların huzur içinde yaşaması, baharın tüm dünyada umudu ve kardeşliği yeşertmesi dileğiyle Nevruz Kutlu Olsun!

Emin Koramaz
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı